Jochen Schops, atakujący Asseco Resovii z nagrodą od CEV!

Siatkarz reprezentacji Niemiec, atakujący Asseco Resovii Jochen Schops odebrał w Wiedniu specjalną nagrodę dla najlepszego siatkarza-lidera w rozgrywkach europejskich. Najbardziej widowiskowym siatkarzem został z kolei Mariusz Wlazły, MVP mistrzostw świata.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSchops i Wlazły odebrali nagrody podczas gali europejskiej siatkówki, która odbyła się w Wiedniu. Podczas niej losowano także grupy Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów. Od kilku lat jednak losowanie poprzedza wręczanie specjalnych nagród dla najlepszych siatkarzy i siatkarek, a także najlepiej zorganizowanych klubów, które uczestniczyły w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. W tym roku triumfowała PlusLiga i dwóch jej gwiazdorów.

Wlazły odebrał nagrodę nazwaną "The Most spectacular Volleyball Player Men", tytuł "Men's Ultimate Volleyball Team Leader" przypadł Jochenowi Schopsowi.

Schops miał znakomity sezon i poprowadził Asseco Resovią do srebrnego medalu w Lidze Mistrzów, pokonując w półfinale turnieju w Berlinie właśnie Wlazłego i PGE Skrę Bełchatów. Kilka tygodni później razem z Asseco Resovią świętował mistrzostwo Polski, drugie w barwach rzeszowskiej drużyny, w której występuje od trzech lat. Niemiecki atakujący przedłużył umowę z mistrzem Polski także na dwa kolejne sezony.

A ten miniony był dla niego wybitnie udany. Nie dość, że indywidualnie prezentował się znakomicie i osiągnął sporo sukcesów klubowych, to do tego jeszcze z reprezentacją Niemiec zdobył brązowy medal mistrzostw świata i ostatnio złoto Igrzysk Europejskich.