Bartosz Kurek wrócił do treningów. Koniec kłopotów z plecami?

Atakujący reprezentacji Polski i Asseco Resovii Bartosz Kurek wznowił treningi po kontuzji pleców, której doznał w poprzednim tygodniu. Na razie jednak nie wiadomo, czy zagra w ostatnich meczach fazy grupowej Ligi Światowej z USA w Krakowie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKurek od kilku spotkań pełni funkcję atakującego w reprezentacji Polski, choć w ostatnich sezonach w klubie i w kadrze pełnił rolę przyjmującego. W kadrze ma teraz zastąpić Mariusza Włazłego, który zakończył reprezentacyjną karierę. Robił to z powodzeniem, będąc liderem zespołu Stephana Antigi w spotkaniach, w których grał.

Niestety przed tygodniem, na jednym z treningów, poczuł ból w plecach i miał przymusową przerwę. Nie wystąpił w dwóch spotkaniach z Iranem w Teheranie, gdzie zastąpił go Jakub Jarosz. Ten zagrał bardzo dobrze, szczególnie w drugim pojedynku, który Polacy wygrali 3:1. Teraz biało-czerwoni są o krok od awansu do Final Six, muszą zdobyć tylko dwa punkty w dwóch meczach z USA, które w piątek i sobotę odbędą się w Krakowie.

Czy Kurek zagra ponownie? Na razie trenował, choć jeszcze nie tak jak pozostali reprezentanci. Czas działa jednak na jego korzyść i być może nowy siatkarz Asseco Resovii, do której przeniósł się z Włoch, ponownie założy koszulkę reprezentacji Polski i pojawi się na boisku.