Polacy wygrali w Iranie. Dobra zmiana Fabiana Drzyzgi

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali w Teheranie Iran 3:1 i są o krok od awansu do Final Six Ligi Światowej. Spory wkład w to niezwykle ważne zwycięstwo miał rozgrywający Asseco Resovii Fabian Drzyzga.

Drzyzga nie rozpoczął meczu w wyjściowym składzie, w tym grał Jakub Łomacz, ale rozgrywający mistrzów Polski już od drugiego seta dowodził grą Polaków. I pod jego wodzą biało-czerwoni wygrali trzy kolejne partie. Drzyzga co prawda punktów nie zdobył, ale obronił trzy ataki rywali.

Od początku meczu grał natomiast Piotr Nowakowski, środkowy Asseco Resovii. W trzecim secie na boisku za niego pojawił się jednak Andrzej Wrona. Do tej pory Nowakowski zdobył pięć punktów, przy 33-procentowej skuteczności ataku i dwóch blokach.

W pojedynkach z Iranem nie zagrał natomiast atakujący kadry i Asseco Resovii Bartosz Kurek, który narzekał na uraz pleców. W piątek i sobotę Polacy zmierzą się w ostatnich spotkaniach fazy grupowej z USA w Arenie Kraków.