Polacy wygrywają w Kazaniu i Baku. Znów dobre występy siatkarzy Asseco Resovii

Pierwsza reprezentacja Polski pokonała w Kazaniu Rosję 3:2 w kolejnym spotkaniu Ligi Światowej. Na Igrzyskach Europejskich w Baku z kolei czwarty mecz z rzędu wygrała kadra B, prowadzona przez trenera Andrzeja Kowala. W obu meczach swój wkład w zwycięstwa mieli siatkarze Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLW Rosji Polacy po raz czwarty w tym sezonie pokonali rywali, pozbawiając ich szans na awans do turnieju finałowego Ligi Światowej. Tym razem biało-czerwoni potrzebowali pięciu setów, by cieszyć się z wygranej. Od początku meczu na boisku grało dwóch siatkarzy Asseco Resovii: Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski. W czwartym secie pojawił się także na nim Fabian Drzyzga, który rozgrywał piłki także w tie-breaku.

Kurek po raz kolejny został najlepiej punktującym graczem spotkania, zdobywając 23 punkty. W ataku nowy nabytek rzeszowskiego klubu miał 49-procentową skuteczność, a do tego dodał cztery bloki, asa i jedną obronę. Nowakowski z kolei zdobył 9 punktów, mając 60-procentową skuteczność w ataku, dokładając też asa i dwa bloki.

Z kolei podczas Igrzysk Europejskich w Baku, swoje czwarte zwycięstwo odniosła kadra B, która tym razem łatwo 3:0 (14, 13, 17) pokonała Azerbejdżan. 13 punktów dla Polaków zdobył młody przyjmujący Asseco Resovii Aleksander Śliwka, który w ataku miał aż 78-procentową skuteczność, podobnie zresztą jak w przyjęciu. Do tego dołożył jeszcze trzy asy i trzy bloki. W pierwszych dwóch setach grał także Dawid Dryja, środkowy rzeszowskiego klubu, który zakończył spotkanie z dwoma punktami na koncie, a w drugiej partii został zmieniony.

Całe spotkanie rozegrali także Damian Wojtaszek, który ma przenieść się do Rzeszowa z Jastrzębskiego Węgla i Michał Kędzierski, rozgrywający Asseco Resovii wypożyczony obecnie do Effectora Kielce. Wojtaszek przyjmował zagrywki z aż 89-procentową skutecznością, Kędzierski zdobył dwa punkty, po jednym asie i jednym skutecznym ataku.

W Baku, podczas Igrzysk Europejskich, w sobotę występowały też dwie zawodniczki Stali Rzeszów, Kaja Skrzek i Dominika Bąk, który zajęły piąte miejsce w finale zawodów skoków synchronicznych do wody z 3-metrowej trampoliny.