Polska ograła Rosję w Lidze Światowej. Kurek najlepszy, świetny Nowakowski

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali w Lidze Światowej Rosję 3:1, notując kolejne zwycięstwo z tą drużyną. Swój wkład w wygraną miało trzech siatkarzy Asseco Resovii: Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga. Dziś o godz. 17 drugie spotkanie.

Polacy wygrali już trzeci raz z Rosją w tych rozgrywkach Ligi Światowej. Tym razem zwycięstwo odnieśli w hali rywali, przegrywając tylko pierwszą partię, w dodatku na przewagi. Spory udział w pokonaniu Rosjan mieli gracze mistrza Polski Asseco Resovii. Najskuteczniejszym siatkarzem spotkania był Bartosz Kurek, który zdobył 26 punktów. W ataku miał 55-procentową skuteczność, a do tego dołożył jeszcze dwa bloki.

Piotr Nowakowski zdobył dziewięć punktów, z czego aż trzy zagrywką i jeden blokiem. W ataku skończył pięć zbić na dwanaście prób. Od początku meczu rozgrywał natomiast Fabian Drzyzga, ale w trzecim secie zmienił go Grzegorz Łomacz. Drzyzga tym razem punktów nie zdobył.

Dobrą zmianę w pierwszym secie dał natomiast były już siatkarz rzeszowskiego klubu Rafał Buszek, który zakończył spotkanie z 12 punktami na koncie i 50-procentową skutecznością w ataku.