Paul Lotman zagra w Berlinie, młodzi na wypożyczeniu

Były już przyjmujący Asseco Resovii Amerykanin Paul Lotman zagra w przyszłym sezonie w lidze niemieckiej w barwach Berlin Recycling Volleys.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLAmerykanin poprzednie cztery sezony spędził w Rzeszowie, gdzie z Asseco Resovią wywalczył trzy mistrzostwa Polski. W pierwszych dwóch sezonach był podstawowym graczem rzeszowskiej ekipy, ale w dwóch kolejnych latach grał już mniej. W kluczowych momentach sezonu zawsze jednak potrafił wejść na boisko i pomóc zespołowi.

Lotman, chcąc jednak więcej grać, postanowił zmienić otoczenie, choć do końca jego menedżer rozmawiał z Asseco Resovią. Ostatecznie jednak przyjmujący nie spędzi kolejnego roku w Rzeszowie. Wylądował w Berlinie, z którym rzeszowianie dwukrotnie grali w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Będzie występował w hali, w której z Asseco Resovią zdobył srebrny medal Ligi Mistrzów. 29-letni siatkarz w ekipie Berlin RV ma zastąpić swojego rodaka Scotta Touzinskiego.

Wiadomo już też, że w przyszłym sezonie w Asseco Resovii nie zagra Michał Filip, który był przymierzany na pozycję drugiego atakującego. Ostatecznie Filip kolejny rok zagra na wypożyczeniu w AZS Politechnice Warszawskiej. Kolejny sezon w ekipie trenera Jakuba Bednaruka spędzi też środkowy bloku Bartłomiej Lemański, mający kontrakt z mistrzami Polski. Do kolegów dołączy natomiast przyjmujący Paweł Halaba, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym AGH Kraków. Teraz, także na wypożyczeniu z Asseco Resovii, zagra w Warszawie.

Do grona siatkarzy Asseco Resovii, którzy grają na wypożyczeniu w PlusLidze, dołączy też rozgrywający Marcin Komenda, który podpisał kontrakt z Effectorem Kielce (będzie rywalizował w nim o miejsce w szóstce z innym resoviakiem, Michałem Kędzierskim), a także przyjmujący Jakub Peszko, który po kilku latach występów w pierwszej lidze przenosi się do MOS-u Będzin.