Kurek, Nowakowski i Drzyzga zagrali w Lidze Światowej. Polacy przegrali z USA

Trzech siatkarzy Asseco Resovii po raz kolejny wystąpiło w Lidze Światowej. Polacy, w składzie których wystąpili Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski i Bartosz Kurek, przegrali dwukrotnie z USA.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLBiało-czerwoni nie są już niepokonani w Lidze Światowej. Po zwycięstwach z Rosją i Iranem Polacy musieli tym razem uznać wyższość reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W pierwszym meczu Amerykanie pokonali drużynę Stephana Antigi 3:2. Dzień później wygrali 3:1. W obu meczach wystąpili siatkarze Asseco Resovii Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski i Bartosz Kurek. Ten ostatni w pierwszym spotkaniu zdobył 24 punkty przy 47-procentowej skuteczności. W drugim meczu natomiast Kurek zanotował 13 oczek przy 40-procentowej skuteczności w ataku. Punktował też Nowakowski. Środkowy rzeszowskiej drużyny zdobył odpowiednio 13 i 9 punktów. W pierwszym spotkaniu Nowakowski atakował z 73-procentową skutecznością i zdobył atakiem 8 oczek. Do tego dołożył cztery bloki i punkt bezpośrednio z zagrywki. Dzień później jego skuteczność wyniosła 57 procent. Podobnie jak w pierwszym meczu, Nowakowski cztery razy blokował rywali i raz posłał asa serwisowego.

Polska po sześciu meczach w Lidze Światowej zajmuje drugie miejsce w grupie B. Sześć punktów więcej ma reprezentacja Stanów Zjednoczonych. W kolejnej serii biało-czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Rosją. Spotkania rozegrane zostaną 19 i 20 czerwca.