Trzech siatkarzy Asseco Resovii w kadrze Polski na mecze z Iranem w Lidze Światowej

Selekcjoner reprezentacji Polski, Stephane Antiga podał skład kadry na dwa spotkania w Lidze Światowej z Iranem. Podobnie jak w przypadku spotkań z Rosją wśród powołanych znalazło się trzech siatkarzy Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPowołania na spotkania z Iranem w Lidze Światowej otrzymali rozgrywający Asseco Resovii, Fabiana Drzyzgę, środkowy Piotr Nowakowski oraz Bartosz Kurek, który w reprezentacji pełni rolę atakującego. Trójka siatkarzy mistrzów Polski znalazła się w czternastoosobowym składzie i ma spore szanse, by zagrać w wyjściowej "szóstce".

Przed tygodniem w pojedynkach z Rosją (3:0 i 3:2) w obu spotkaniach wystąpił Kurek. W drugim meczu z dobrej strony pokazali się również Drzyzga z Nowakowskim. Dla wspomnianego Kurka był to powrót do reprezentacji. Co więcej, zagrał on na pozycji atakującego, choć w ostatnich latach grał na przyjęciu i taką też rolę pełnić ma w rzeszowskim zespole w nowym sezonie PlusLigi.

Spotkania z Iranem rozegrane zostaną w piątek i sobotę w Częstochowie. Początek obu meczów o godz. 20.15. Transmisja w Polsacie Sport.

Skład reprezentacji Polski na mecze z Iranem:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)

Atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia), Jakub Jarosz (Transfer Bydgoszcz)

Przyjmujący: Rafał Buszek (Zaksa Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn)

Środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Marcin Możdżonek (Halkbank Ankara), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów)

Libero: Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Paweł Zatorski (Zaksa Kędzierzyn-Koźle)