Trzech siatkarzy Asseco Resovii zagra przeciwko Rosji w Lidze Światowej

Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski znaleźli się w 15-osobowej kadrze reprezentacji Polski na dwa pierwsze mecze tegorocznej Ligi Światowej z Rosją.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTrójka siatkarzy Asseco Resovii nie tylko znalazła się w wąskiej kadrze na te spotkania, które w czwartek i piątek odbędą się w Gdańsku, ale ma realne szanse, by rozpocząć mecz w wyjściowym składzie. Kurek zadebiutuje wtedy w reprezentacji jako atakujący i będzie sprawdzany na tej pozycji. W ostatnich latach grał bowiem na przyjęciu i taką też rolę ma pełnić w zespole z Rzeszowa.

Spośród powołanej piętnastki, trener Stephane Antiga odrzuci jeszcze trzech siatkarzy, bowiem do meczu może zgłosić tylko dwunastu graczy. Odpadną zapewne dwaj środkowi i jeden libero.

Początek spotkań z Rosją w czwartek i piątek o godz. 20.15. Transmisje w Polsacie Sport.

Skład reprezentacji Polski na mecze z Rosją:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)

Atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia), Jakub Jarosz (Transfer Bydgoszcz)

Przyjmujący: Rafał Buszek (Zaksa Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn)

Środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Wojciech Grzyb (Lotos Trefl Gdańsk), Marcin Możdżonek (Halkbank Ankara), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów)

Libero: Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Paweł Zatorski (Zaksa Kędzierzyn-Koźle)