Asseco Resovia znów mistrzem Polski! Tym razem kibiców

Kibice Asseco Resovii po raz drugi z rzędu zostali mistrzami Polski w siatkówce! Tym razem nie byli zbyt gościnni i wygrali podczas turnieju, którego sami byli gospodarzami.

Tegoroczne mistrzostwa kibiców odbyły się w Kielnarowej, niedaleko Rzeszowa. Organizatorami byli kibice ze Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej Resovia, którzy bronili także tytułu zdobytego przed rokiem. Fani Asseco Resovii znów nie zawiedli i, podobnie jak siatkarze Asseco Resovii, sięgnęli po złoto, nie przegrywając żadnego spotkania.

W mistrzostwach udział wzięło dziesięć klubów kibica, zarówno męskich, jak i żeńskich drużyn. Byli też fani Developresu Rzeszów, którzy jednak nie zanotowali tak dobrych wyników. Ostatecznie z jednym zwycięstwem na koncie zajęli w swojej grupie czwarte miejsce, a ostatecznie ukończyli imprezę na siódmej lokacie.

Początkowo zespoły podzielono na dwie grupy, w których każdy rywalizował z każdym. Kibice z SSPS Resovia wygrali kolejno po 2:0 z SSPS Police, BBTS Bielsko-Biała, Legionovią i Cuprum Lubin, wygrywając jednocześnie całą grupę. Oprócz nich do półfinału awansowała także Legionovia, a z drugiej grupy niepokonane Jastrzębie (fani Jastrzębskiego Węgla) i AZS Politechnika Warszawska.

W półfinałach Resovia pokonała Politechnikę w dwóch, ale bardzo zaciętych setach i w meczu o złoto zmierzyła się z zaprzyjaźnionym Jastrzębiem. I to był dopiero pierwszy mecz, w którym rzeszowianie stracili seta. Wygrali jednak całe spotkanie i po ostatnim punkcie w tie-breaku resoviacy mogli odtańczyć taniec radości.