Igrzyska Europejskie w Baku. Czterech siatkarzy Asseco Resovii w kadrze Polski

Trzech siatkarzy Asseco Resovii oraz wypożyczony do Effectora Kielce Michał Kędzierski będą bronić barw reprezentacji Polski podczas I Igrzysk Europejskich w Baku. W piątek zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład Polaków na tę imprezę.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTrener Asseco Resovii Andrzej Kowal, który poprowadzi siatkarską kadrę B walczącą w tej imprezie, powołał 14 siatkarzy, z usług których będzie korzystał. W tej czternastce znalazło się miejsce dla Dawida Dryi, Aleksandra Śliwki i Damiana Wojtaszka. Pierwszy już w poprzednim sezonie grał w Asseco Resovii, dwa kolejni wzmocnią zespół w następnym sezonie. W reprezentacji Polski znalazł się też Michał Kędzierski, rozgrywający rzeszowian, który ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w Cerrad Czarnych Radom, a teraz grał będzie w Effectorze Kielce. Jest też Dawid Konarski, który kilka tygodni temu przeniósł się z Rzeszowa do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Konarski dodatkowo będzie chorążym polskiej reprezentacji.

Oprócz siatkarzy i trenera Andrzeja Kowala do Baku pojedzie też Michał Mieszko Gogol, statystyk Asseco Resovii, a w kadrze drugi trener, oraz Andrzej Zahorski, trener przygotowania fizycznego, który w minionym sezonie także pracował w Rzeszowie, ale przenosi się do Rosji.

Oprócz siatkarzy do Baku polecą też akrobatki z Rzeszowa (Izabela Matias i Alicja Sokołowska) oraz skoczkowie do wody (Dominika Bąk, Kaja Skrzek i Krystian Maksimek).

I Igrzyska Europejskie odbędą się od 12 do 28 czerwca.

Skład reprezentacji Polski w siatkówce na IE w Baku:

Bartłomiej Bołądź, Adrian Buchowski, Dawid Dryja, Wojciech Ferens, Bartłomiej Grzechnik, Michał Kędzierski, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok, Adam Kowalski, Jan Nowakowski, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Paweł Woicki, Damian Wojtaszek.