Sport.pl

Damian Wojtaszek w Asseco Resovii. "Odchodzi z Jastrzębskiego Węgla"

27-letni libero reprezentacji Polski Damian Wojtaszek będzie w przyszłym sezonie graczem mistrza Polski Asseco Resovii. O transferze siatkarza poinformował jego były klub, Jastrzębski Węgiel.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLJastrzębianie w zakończonym niedawno sezonie zajęli czwarte miejsce w PlusLidze, a na środę 13 maja zaplanowali konferencję prasową, na której prezes Zbigniew Grodecki poinformował o odejściach z klubu. M.in. padło tam nazwisko Wojtaszka, który przenosi się do Asseco Resovii.

O transferze Wojtaszka rzeszow.sport.pl pisał już wcześniej. Asseco Resovia na razie jednak nie potwierdziła oficjalnie tego transferu. W Rzeszowie jest bowiem dwóch libero: Krzysztof Ignaczak i Michał Żurek, którzy mają ważne kontrakty. Wojtaszek miałby zastąpić tego drugiego, którego rzeszowski klub chce wypożyczyć.

Wojtaszek to aktualny reprezentant Polski. O miejsce w składzie będzie rywalizował z Pawłem Zatorskim i Piotrem Gackiem. Debiut w kadrze zaliczył w sierpniu 2013 roku, w towarzyskim meczu z Serbią.

Swoją karierę rozpoczynał w Miliczu, a później jako junior występował w MOS-ie Wola Warszawa, skąd przeniósł się do Politechniki Warszawskiej. W jej barwach zadebiutował w polskiej ekstraklasie. Od 2012 roku reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. W poprzednich sezonach Damian Wojtaszek był już w kręgu zainteresowań Asseco Resovii, ale ostatecznie rozmowy nie zostały sfinalizowane.

27-letni siatkarz w zespole mistrza Polski będzie rywalizował o skład z Krzysztofem Ignaczakiem, od wielu lat pierwszym libero Asseco Resovii i jednym z najlepszych siatkarzy na tej pozycji na świecie. O 10 lat starszy Ignaczak jednak powoli zbliża się do końca kariery, a Wojtaszek miałby go docelowo zastąpić. Najlepszy libero Final Four Ligi Mistrzów z 2014 roku w przyszłym sezonie nie musi być jednak tylko zmiennikiem "Igły". W PlusLidze będą obowiązywały 14-osobowe składy, dlatego obaj libero będą mogli grać razem.

To kolejne wzmocnienie mistrzów Polski. Wcześniej Asseco Resovia podpisała kontrakt z Bartoszem Kurkiem i ukraińskim środkowym Dmytro Paszyckim. W zespole trenera Andrzeja Kowala zagra też Aleksander Śliwka, który wraca do klubu po rocznym wypożyczeniu do Politechniki Warszawskiej. Z Asseco Resovią zostali się natomiast Rafał Buszek, Dawid Konarski, Serb Marko Ivović, a także dwaj Amerykanie, Paul Lotman i Russell Holmes.

Wszystkie twarze Bartosza Kurka, nowego siatkarza Asseco Resovii [FOTO]
Więcej o: