Wicemistrz Niemiec sprawdzi formę Asseco Resovii przed finałami

Uczestnik Ligi Mistrzów i wicemistrz Niemiec, VfB Friedrichshafen będzie w weekend gościł w Rzeszowie. Niemcy rozegrają na Podpromiu dwa sparingi z Asseco Resovią, która przygotowuje się do finału PlusLigi.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie szukają grania, bowiem ostatni ligowy mecz w kraju rozegrali 20 marca, z Jastrzębskim Węglem. Po wygranej 3:1 zakończyli swój półfinał i czekali tylko na rywala. Tym okazał się Lotos Trefl Gdańsk, który w minioną sobotę po raz trzeci pokonał PGE Skrę Bełchatów. Ale finałowe mecze między tymi drużynami rozpoczną się dopiero 15 kwietnia.

Asseco Resovia oczywiście w międzyczasie grała jeszcze Final Four Ligi Mistrzów w Berlinie, ale od ostatniego weekendu marca do początku finałowej rywalizacji minie kilkanaście dni. - Bardzo chcieliśmy rozegrać jakieś sparingi z mocnym zespołem, by jak najlepiej przygotować się do finału PlusLigi - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii. Padło na VfB Friedrichshafen, z którym rzeszowianie już rywalizowali w tym sezonie w I rundzie play-off Ligi Mistrzów. Wygrali na wyjeździe 3:2, a u siebie 3:1. Teraz obie ekipy zmierzą się dwukrotnie towarzysko w hali Podpromie, w sobotę i niedzielę.

Trzy dni później z kolei Asseco Resovia rozegra pierwszy finałowy pojedynek w PlusLidze z Lotosem Treflem Gdańsk.