Znamy terminy finałów PlusLigi. Z kim zagra Asseco Resovia?

15 kwietnia rozpocznie się finałowa rywalizacja o mistrzostwo Polski. Jednym z finalistów jest już Asseco Resovii. Drugiego poznamy w sobotę lub najpóźniej w środę.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie bez większych problemów pokonali w półfinale Jastrzębski Węgiel 3:0 i jeszcze przed wyjazdem na Final Four Ligi Mistrzów mogli cieszyć się z pewnego miejsca w finale. W drugiej parze półfinałowej nic nie jest już tak oczywiste. Po trzech spotkaniach 2:1 prowadzi Lotos Trefl Gdańsk. Rywalizacja mogła się także zakończyć jeszcze w marcu, ale na prośbę PGE Skry Bełchatów kolejne spotkanie przełożono.

Ostatecznie pojedynek numer cztery, który może zakończyć już tę rywalizację, odbędzie się w sobotę w Gdańsku. Jeśli wygrają gospodarze, awansują do finału. Jeśli jednak zwycięży Skra, decydujące piąte spotkanie rozegrane zostanie w środę w Bełchatowie.

Bez względu na wynik drugiego półfinału, znane są już daty pojedynków finałowych. Asseco Resovia będzie z pewnością gospodarzem pierwszego, trzeciego i ew. piątego meczu. Spotkania numer dwa i ewentualnie cztery rozegra na wyjeździe. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Pierwszy mecz finałowy zaplanowano na środę 15 kwietnia na godz. 20. Rezerwacja biletów na to spotkanie rozpocznie się w czwartek, 9 kwietnia o godz. 20. Drugi, wyjazdowy mecz, odbędzie się 25 kwietnia o godz. 14.45, a trzeci, w Rzeszowie, w kolejną środę, 29 kwietnia o godz. 18. Rezerwacja biletów na ten pojedynek rozpocznie się w piątek, 24 kwietnia o godz. 20.

Bilety na finałowe mecze dostępne będą w cenie 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy). Szczegółowe informacje na temat rezerwacji znaleźć można na stronie www.assecoresovia.pl.