Jochen Schops na kolejne dwa lata w Asseco Resovii

Niemiecki atakujący Jochen Schops będzie przez kolejne dwa sezony bronił barw Asseco Resovii. Jeden z najlepszych atakujących polskiej ligi postanowił pozostać w zespole, z którym zajął ostatnio drugie miejsce w Lidze Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSchops to zresztą multimedalista rozgrywek klubowych w Europie. Ostatni Final Four w Berlinie był już jego czwartym w karierze. Ma w dorobku komplet medali, złoty z VfB Friedrichshafen (został wybrany MVP turnieju), srebrny z Asseco Resovią i brązowy z rosyjską Iskrą Odincowo (uznany za najlepiej punktującego gracza). Z tym pierwszym zespołem zajmował też czwarte miejsce.

32-letni atakujący poprzedni sezon miał znakomity. Z reprezentacją Niemiec zdobył brązowy medal mistrzostw świata, a później stał się czołowym siatkarzem Asseco Resovii. To na nim opiera się gra w ataku wicemistrzów Polski w tym sezonie, a Schops to nie tylko mocny atak, ale także cała gama sprytnych zagrań, które często zaskakują rywali. - To najlepszy sezon Jochena w historii - napisał kilka dni temu na Twitterze trener kadry Niemiec Vital Heynen. - Będę musiał pomyśleć o zmianie pozycji dla Georga Grozera - żartował.

A właśnie Grozera, swojego kolegę z reprezentacji, Schops zastąpił w Rzeszowie w 2012 roku. I zdobył z resoviakami złoto i srebro mistrzostw Polski. Niemiecki atakujący nie lubi zmian, dlatego też nie zmieniał otoczenia często. Cztery sezony spędził w VfB Friedrichshafen, pięć w Iskrze Odincowo, a teraz, po trzech latach gry w Rzeszowie, przedłużył umowę na kolejne dwa. To też niezwykle ważne, bowiem Niemiec to dobry duch rzeszowskiego zespołu i przykład profesjonalisty w każdym calu.

Schops to już trzeci siatkarz z obecnego składu Asseco Resovii, który postanowił pozostać w zespole. Wcześniej dwuletnie umowy podpisali także Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski. Oprócz nich ważne kontrakty mają jeszcze Michał Żurek, Krzysztof Ignaczak i Dawid Dryja, a umowa Bułgara Nikołaja Penczewa wymaga jeszcze potwierdzenia.