Będą wygrywać wszystkie mecze? Asseco Resovia gościła u marszałka

Województwo chce się promować, a siatkarze potrzebują funduszy. Dlatego w środę podpisana została umowa o współpracy promocyjnej między samorządem województwa podkarpackiego a siatkarzami Asseco Resovii. - Na mocy umowy, którą dzisiaj symbolicznie podpisaliśmy Asseco Resovia zobowiązuje się wygrywać wszystkie mecze lub przynajmniej bardzo solidnie się starać - mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego
Z podpisania tej umowy zadowoleni są wszyscy. - Czuwamy nad tym, by Podkarpacie było dobrze promowane przez sport. Jest to bowiem bardzo skuteczny sposób promocji naszego województwa - podkreślał Władysław Ortyl.

Korzystając z okazji, władze samorządowe pogratulowały siatkarzom ostatniego sukcesu w Berlinie. W finale Ligi Mistrzów rzeszowianie zdobyli srebrny medal, przegrywając jedynie z rosyjskim Zenitem Kazań, i powtórzyli wynik z 1973 roku. - Dołączyliśmy do podkarpackiej tradycji siatkowej, wygrywając ten srebrny medal. Został jednak mały niedosyt, ale myślę, że to jest dobra rzecz, bo motywuje nas do dalszej, jeszcze cięższej pracy - uważa Krzysztof Ignaczak, libero Asseco Resovii.

Do sukcesu podkarpackiej drużyny przyczynili się również kibice. - Przez ostatni weekend Berlin był częścią Podkarpacia. Czuliśmy się tak komfortowo, jak byśmy grali u siebie w Rzeszowie. Nasi kibice dali nam kopa i udało się dobrze zaprezentować. Na trybunach panowała niesamowita atmosfera - dzielił się wrażeniami z meczu w Berlinie Łukasz Perłowski, kapitan wicemistrzów Polski.

Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii, podkreśla jednak, że najważniejsze mecze sezonu jeszcze przed siatkarzami. - Będę podsumowywał sukcesy sezonu dopiero po ostatnim meczu ligowym i po Pucharze Polski. Wtedy będzie realna ocena. Na razie jesteśmy tylko w połowie drogi - wyjaśnia.

- Nie lubię słowa "udało się", bo wiąże się to trochę z przypadkiem. Dokonaliśmy tego ciężką pracą i konsekwencją. Miejmy nadzieje, że przyszły rok będzie co najmniej tak samo udany, jak ten - komentuje sukces siatkarzy Assceo Resovii wiceprezes Bartosz Górski.