Sport.pl

Liga Mistrzów. Krzysztof Ignaczak: To nasz ogromny sukces

- Cieszymy się z tego, że zdobyliśmy srebrny medal, bo to ogromny sukces naszego klubu i nie tylko, także polskiej siatkówki - mówi Krzysztof Ignaczak, libero Asseco Resovii, po turnieju Final Four Ligi Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie zdobyli w Berlinie srebrne medale po pokonaniu w półfinale PGE Skry Bełchatów 3:0. W finale z rosyjskim Zenitem Kazań byli bez szans, przegrywając ostatecznie 0:3, choć w każdym z setów dzielnie walczyli z rywalami. Zenit miał jednak kilka gwiazd światowej siatkówki, z Kubańczykiem Wilfredo Leonem na czele, który nie tylko atakował nad blokiem, ale także szalał w polu zagrywki. Zdobył sześć asów, rozstrzygając nimi poszczególne partie. - Zdobywał bardzo ważne punkty i pozwolił swojej drużynie wychodzić na prowadzenie. Wygrał zespół, który był stawiany w roli faworyta, który zainwestował ogromne pieniądze w indywidualności, które potrafią dodać im wiele punktów - zauważył Ignaczak i dodał: - My po cichu liczyliśmy na swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Gdyby się udało wygrać seta, później drugiego, zobaczylibyśmy, co by się stało.

Rzeszowianie próbowali przeciwstawić się rywalowi, ale byli słabsi w przyjęciu i w zagrywce. - Tutaj zrobili różnice. Ale tak zagrywający zespół pokonałby każdego - stwierdził "Igła", który chciałby, żeby to był początek powrotu Asseco Resovii na stałe do europejskiej czołówki. - Chciałbym żeby ten zespół, który się tutaj urodził, został jeszcze na kilka ładnych sezonów i walczył dalej - zakończył Ignaczak.Więcej o:
Komentarze (5)
Liga Mistrzów. Krzysztof Ignaczak: To nasz ogromny sukces
Zaloguj się
 • jarek.jam

  Oceniono 19 razy 3

  gdyby p. Ignaczak przyjal porzadnie balaniki w drugim secie, przy stanie 18:15 to mogloby byc inaczej

 • Winged Hussar

  Oceniono 7 razy -1

  ostatni raz w jednej i tej samej kampanii Polska uległa Niemcom i Rosji prawie 76 lat temu... a mogło być tak pięknie Polska - Ruscy - Polska

 • topgun77

  Oceniono 14 razy -2

  Panie Krzysztof, latka już nie te. Praktycznie zero obron po wybloku. Tyle piłek, co Pana przelobowało to nie widziwłem już dawns. Po prostu był pan jednym że słabych punktów swojego zespołu, po przyjęciu, które było na fatal my poziomie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX