Sport.pl

Liga Mistrzów. Leon najlepszym zawodnikiem turnieju, Polacy w zespole gwiazd

Kubańczyk Wilfredo Leon został najlepszym zawodnikiem tegorocznego Final Four Ligi Mistrzów. To on poprowadził Zenit Kazań do triumfu. Indywidualne nagrody odebrali także Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga z Asseco Resovii oraz Argentyńczyk Facundo Conte z PGE Skry Bełchatów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLLeon przyćmił wszystkich siatkarzy występujących w Berlinie nie tylko skutecznością swojej gry, ale jej efektownością. Kubańczyk bił z "trzeciego piętra", często nad blokiem rywali. A do tego na zagrywce wyczyniał cuda, zdobywając w finale aż sześć asów. W pierwszym sezonie gry w Europie Wilfredo Leon od razu sięgnął po największe trofeum, trafiając oczywiście także do zespołu gwiazd.

W drużynie gwiazd Final Four znalazło się też oczywiście miejsce dla graczy z polskich klubów. W dwójce przyjmujących znalazł się Argentyńczyk Facundo Conte z PGE Skry Bełchatów, w dwójce blokujących Piotr Nowakowski z Asseco Resovii, a jego klubowy kolega Fabian Drzyzga uznany został najlepszym rozgrywającym turnieju.

Nagrody indywidualne:

Nagroda fair-play: Scott Touzinsky (Berlin RV)

Najlepszy libero: Teodor Salparow (Zenit Kazań)

Najlepiej blokujący: Piotr Nowakowski (Asseco Resovia), Rob Bontje (Berlin RV)

Najlepsi przyjmujący: Wilfredo Leon (Zenit Kazań), Facundo Conte (PGE Skra Bełchatów)

Najlepszy atakujący: Maxim Michajłow (Zenit Kazań)

Najlepszy rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia)

MVP turnieju: Wilfredo Leon (Zenit Kazań)Wszystko o Final Four Ligi Mistrzów na rzeszow.sport.pl


Więcej o: