Liga Mistrzów. Ivović, Nowakowski i Winiarski w drużynie gwiazd [WIDEO]

Po raz kolejny dwóch siatkarzy Asseco Resovii znalazło się w najlepszej drużynie kolejki Ligi Mistrzów. W tej jest też Michał Winiarski z PGE Skry Bełchatów.

Asseco Resovia - wygrywając dwa sety we własnej hali z rosyjskim Lokomotivem Nowosybirsk - zapewniła sobie awans do Final Four Ligi Mistrzów. Po wygranej 3:1 w Nowosybirsku, rzeszowianie zakończyli rywalizację w Rzeszowie praktycznie po trzecim secie. Później przegrali 2:3, ale mecz nie miał już żadnego znaczenia.

W pierwszych trzech partiach znakomicie zagrał cały zespół, ale Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) dostrzegła dobrą postawę dwóch resoviaków, Piotra Nowakowskiego i Serba Marko Ivovicia. Obaj zdobyli po 10 punktów, obaj znakomicie atakowali. Nowakowski miał stuprocentową skuteczność w tym elemencie, a do tego dołożył trzy bloki. Ivović atakował z 73-procentową skutecznością (po dwóch setach stuprocentową), a do tego zaliczył asa i blok.

W drużynie gwiazd znalazł się też przyjmujący PGE Skry Bełchatów Michał Winiarski, który wszedł z ławki w meczu z Perugią i odmienił losy spotkania.

Teraz obie nasze ekipy spotkają się ze sobą w półfinale Final Four w Berlinie. Jedna z polskich drużyn zagra o złoto, druga o brąz. Turniej finałowy zaplanowano na 28 i 29 marca.