Mądrzejsza i skuteczniejsza gra Asseco Resovii w półfinale [STATYSTYKI]

Lepsza gra w ataku i bloku, a także skuteczniejsze kontry były kluczem do zwycięstwa Asseco Resovii nad Jastrzębskim Węglem w pierwszym meczu półfinałowym w PlusLidze. Wicemistrzowie Polski wygrali 3:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie przegrali tylko jedną, drugą partię. W tej popełnili aż dziewięć błędów własnych, najwięcej z każdej partii. W pozostałych mylili się rzadko, tylko na zagrywce, dlatego też wygrywali. W sumie w całym meczu Asseco Resovia oddała jastrzębianom 25 punktów po własnych błędach, z czego 22 po zepsutych zagrywkach.

Ale zagrywką rzeszowianie robili też sporo zamieszania w szeregach rywali. Zdobyli 5 asów (Jastrzębski Węgiel 4), ale sporo było też niedokładnych przyjęć, a z tych goście atakowali na bardzo niskiej skuteczności (28 procent). Przyjezdni przyjmowali z 57-procentową skutecznością, Asseco Resovia z 60-procentową. W ataku i bloku różnica na korzyść wicemistrzów Polski była jednak większa. Rzeszowianie atakowali z 55-procentową skutecznością, jastrzębianie z 46-procentową. W bloku także lepsi byli miejscowi (9:7).

Najlepszym graczem meczu został ponownie Niemiec Jochen Schops, który zdobył 23 punkty. Zaliczył dwa asy i dwa bloki, a w ataku kończył 53 procent piłek. Dobrze zaprezentowali się też Rafał Buszek (17 punktów, dwa blok, as i 58 procent w ataku) i Dawid Dryja (11 punktów, 91 procent w ataku).

W zespole Jastrzębskiego Węgla po 15 punktów zdobyli Michał Łasko i Krzysztof Gierczyński. Ten drugi jednak zdecydowanie lepiej spisywał się w ataku. Miał 58-procentową skuteczność, przy 39-procentowej Łaski. Atakujący z Jastrzębia zaliczył jednak też trzy bloki i jednego asa.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Asseco Resovia prowadzi 1:0. Kolejny mecz 14 marca w Jastrzębiu.