Sport.pl

Liga Mistrzów. Przyjmujący Asseco Resovii wyróżniony przez CEV [WIDEO]

Bułgar Nikołaj Penczew z Asseco Resovii został wybrany graczem kolejki w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Przyjmujący wicemistrzów Polski był jednym z bohaterów środowego meczu rzeszowian z Lokomotivem w Nowosybirsku.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPolacy wygrali na trudnym terenie 3:1 i są w znakomitej sytuacji przed rewanżem. Jednym z cichych bohaterów spotkania był właśnie 22-letni Bułgar, który do Rzeszowa trafił przed poprzednim sezonem. W tym stał się podstawowym siatkarzem ekipy Andrzeja Kowala.

W Nowosybirsku zagrał znakomity mecz, zdobył 15 punktów, przy aż 70-procentowej skuteczności ataku. Co ważne, kończył on wiele trudnych, sytuacyjnych piłek. Penczew zrobił też ogromną pracę w przyjęciu. Dogrywał 1/3 przyjęć, dokładnie 25, mając najwyższą skuteczność w zespole, 56-procentową, w tym aż 28-procentową przyjęcia perfekcyjnego.

W nagrodę za dobry występ Nikołaj Penczew został bohaterem cyklu CEV "One to Watch", gdzie prezentowani są najlepsi siatkarze z danej kolejki w Lidze Mistrzów.

Więcej o: