Sport.pl

Tydzień wielkich bitew Asseco Resovii

Pojedynki Asseco Resovii z PGE Skrą Bełchatów od lat elektryzują siatkarską Polskę. Ten najbliższy, sobotni, będzie wyjątkowy. Ale zanim do niego dojdzie, obie drużyny czekają mecze w Lidze Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLChoć pojedynek mistrzów i wicemistrzów Polski w ostatniej kolejce PlusLigi odbędzie się dopiero w sobotę, to już od kilku tygodni żyje nim siatkarska Polska. Od kilku sezonów mecze tych drużyn należą do hitów, na które czeka się cały sezon, ale w tym roku smaczek będzie dodatkowy. Zwycięzca wygra fazę zasadniczą w PlusLidze i teoretycznie będzie miał łatwiejszą drogę do złota w play-offach. - Skra? Tydzień przy tej liczbie spotkań to bardzo odległy termin, skupiamy się na Friedrichshafen - mówi Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii.

Bo choć sobotnie spotkanie będzie topowe w polskiej lidze, to i rzeszowianie, i bełchatowianie mają na razie co innego na głowie. Asseco Resovia w środę, a PGE Skra w czwartek rozegrają rewanżowe spotkania w Lidze Mistrzów, obie drużyny będą gospodarzami. Resoviacy w środę podejmą niemiecki VfB Friedrichshafen, z którym wygrali na wyjeździe 3:2. Skra zmierzy się z włoską Cucine Treią, z którą wygrała 3:0. Bełchatowianie do awansu do II rundy play-off potrzebować będą dwóch wygranych setów, Asseco Resovia zwycięstwa w jakimkolwiek stosunku. I w jednym, i w drugim przypadku polskie zespoły będą faworytami.

A dopiero później starcie na szczycie. Jak ważny to jest mecz dla kibiców, pokazuje pierwszy mecz obu ekip, który odbył się w Łodzi. Na trybunach Atlas Areny zasiadło wtedy 11 tys. kibiców! Zawiodło tylko samo spotkanie, które Skra wygrała łatwo 3:0. Na rzeszowskie starcie zapewne też przyszłoby tyle osób, gdyby nie to, że hala Podpromie pomieści 5 tys. widzów. A bilety, które można było zarezerwować w internecie, rozeszły się w zaledwie kilka minut. Hala będzie więc wypełniona do ostatniego miejsca.

I kibice będą chcieli zobaczyć znakomite widowisko. Wygrany zajmie pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi po fazie zasadniczej, a to oznacza, że na każdym etapie rywalizacji w play-offach będzie miał więcej meczów we własnej hali.

Będzie miał też łatwiejszą drogę do finału. Zespół z pierwszego miejsca zagra w pierwszej rundzie play-off z Cerrad Czarnymi Radom, druga drużyna zmierzy się z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie w trakcie sezonu zasadniczego borykali się z kontuzjami, grali w kratkę i wylądowali w tabeli na siódmym miejscu. To wciąż jednak jeden z faworytów ligi. - Mogą wygrać z każdym w tej lidze - mówił kilka tygodni temu trener Andrzej Kowal. Zapewne lepiej byłoby więc uniknąć ich już na tym etapie, który zresztą będzie szczególny.

Po raz pierwszy grać się będzie tylko do dwóch zwycięstw, a nie do trzech. Pierwszy mecz odbędzie się w hali niżej notowanego zespołu, w tym wypadku byłaby to Zaksa. Gdyby przegrał faworyt, kolejny mecz, już w swojej hali, będzie grał pod ogromną presją. Na potknięcie nie będzie miejsca.Więcej o:
Komentarze (1)
Tydzień wielkich bitew Asseco Resovii
Zaloguj się
  • legolas9

    Oceniono 1 raz 1

    Najbardziej mnie interesuje mecz z Niemcami. Resovia nauczyła nas już, że jest szalenie nieprzewidywalna i może wygrać z najlepszymi jak i przegrać z średniakami. Mam nadzieję, że nie będzie kompromitacji z Friedrichschafen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX