LM. Rosjanie bliżej awansu. Kolejny rywal Asseco Resovii?

Rosyjski Lokomotiv Nowosybirsk jest o krok od awansu do II rundy play-off Ligi Mistrzów. Najprawdopodobniej będzie to kolejny rywal wicemistrzów Polski, Asseco Resovii.

Rzeszowianie w środę pokonali na wyjeździe niemieckie VfB Friedrichshafen 3:2 w pierwszym meczu I rundy i są o krok od awansu do kolejnej rundy. Ten da im jakiekolwiek zwycięstwo przed własną publicznością. Jeśli natomiast przegraliby 2:3, o awansie zadecyduje "złoty set". A rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 18 lutego o godz. 20.30 w Rzeszowie.

Jeśli Asseco Resovia przejdzie Niemców, w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszym z pary rumuński Tomis Constanta - rosyjski Lokomotiv Nowosybirsk. W pierwszym spotkaniu w Rumunii 3:0 wygrali Rosjanie i są już o krok od gry w kolejnej rundzie. Teraz wystarczy im zwycięstwo we własnej hali w dwóch setach.

Spotkania drugiej rundy play-off rozegrane zostaną na początku marca. Gdyby doszło do starcia Lokomotivu i Asseco Resovii, pierwszy mecz odbędzie się w Rosji. Rewanż w Rzeszowie.