Liga Mistrzów. 13 asów Asseco Resovii! Ważne zwycięstwo w statystykach

Wicemistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii, wygrali 3:2 pierwsze spotkanie w I rundzie play-off w Lidze Mistrzów z VfB Friedrichshafen. Duża w tym zasługa dwóch skrzydłowych Niemca Jochena Schopsa i Serba Marko Ivovicia.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTo był prawdziwy horror dla kibiców z Rzeszowa. Ich zespół grał w kratkę, przeplatając dobre momenty gry bardzo słabymi. Na szczęście na końcu okazało się, że tych pierwszych było trochę więcej, i zwycięstwo pojechało do stolicy Podkarpacia.

Asseco Resovia dużo punktów zdobyła zagrywkami, bo aż 13, choć długo nie mogła się wstrzelić. W pierwszej partii zepsuła ich aż 7, w całym meczu 17. VfB z kolei popsuł 19 zagrywek, a 10 innych było asowych. Wicemistrzowie Polski mieli też lekką przewagę w bloku (10:9) i przyjęciu (45:39 procent skuteczności). W ataku lepsi byli miejscowi, którzy kończyli 56 procent piłek, przyjezdni 52 procent. Co ciekawe, w dwóch setach, które Niemcy wygrali, skuteczność w ataku mieli niesamowitą, odpowiednio 62- i 74-procentową. W błędach był niemal remis.

Najskuteczniejszymi graczami Asseco Resovii w tym meczu byli Niemiec Jochen Schops i Serb Marko Ivović. Pierwszy zdobył 20 punktów, drugi 19. Obaj zaliczyli po trzy asy, ale Serb był skuteczniejszy w ataku, gdzie kończył 60 procent piłek.

W ekipie z Friedrichshafen rządzili Rumun Adrian Gontariu i Francuz Baptiste Geiler. Gontariu zdobył 22 punkty, Geiler 20, w tym aż cztery po asach. Obaj atakowali z ponad 50-procentową skutecznością.