LM. Kiedy Asseco Resovia zagra z VfB Friedrichshafen? Znamy terminy

Kibice wicemistrzów Polski, Asseco Resovii, muszą zarezerwować sobie dwa środowe wieczory na pojedynki ich zespołu z niemieckim VfB Friedrichshafen w I rundzie play-off Ligi Mistrzów. Wtedy właśnie rozegrane zostaną decydujące mecze.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLAsseco Resovia trafiła na Niemców po raz pierwszy w play-off. Będzie walczyła o to, by w marcu ponownie pojechać na Zachód, bowiem w Berlinie odbędzie się Final Four Ligi Mistrzów. Ale na początek resoviacy muszą ograć zespół z Friedrichshafen.

Pierwsze spotkanie obu ekip odbędzie się w hali rywali 11 lutego o godz. 20. Transmisję z tego meczu będzie można oglądać w Polsacie Sport Ekstra. Rewanż w Rzeszowie odbędzie się dokładnie tydzień później, ale o godz. 20.30, i pokaże go na żywo Polsat Sport.

Do drugiej rundy awansuje ten zespół, który zdobędzie w dumeczu więcej punktów "meczowych". Za wygraną 3:0 lub 3:1 przyznaje się trzy punkty, za 3:2 dwa, a za porażkę 2:3 jeden. Jeśli obie drużyny będą miały tyle samo punktów "meczowych", o awansie zadecyduje "złoty set", rozgrywany do 15, tuż po zakończeniu drugiego pojedynku.