LM. L. Tichacek, rozgrywający Asseco Resovii: Miło będzie wrócić do Friedrichshafen

- Z wszystkich polskich drużyn mieliśmy chyba najlepsze losowanie, łatwiejsze niż Skra czy Jastrzębie - mówi Czech Lukas Tichacek, rozgrywający Asseco Resovii. W I rundzie play-off Ligi Mistrzów wicemistrzowie Polski zagrają z byłym klubem Tichacka, niemieckim VfB Friedrichshafen.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLCzech grał w Niemczech przez pięć sezonów. Dopiero w 2011 roku przeprowadził się do Rzeszowa. W 2007 roku, wraz z obecnym kolegą z Asseco Resovii Niemcem Jochenem Schöpsem wygrali nawet rozgrywki w Lidze Mistrzów. Teraz staną po drugiej stronie siatki. - Na pewno się cieszę, że pojedziemy tam. Miło będzie wrócić do klubu, z którym grało się pięć lat, spotkań przyjaciół, kibiców, trenera - mówi Tichacek, który pracował w Niemczech pod okiem Rumuna Steliana Moculescu, który... nadal trenuje VfB Friedrichshafen.

Najbliżsi rywale Asseco Resovii są wicemistrzem Niemiec i liderem tamtejszej ligi. W ich składzie znajduje się m.in. były atakujący rzeszowian Rumun Adrian Gontariu, a także niemiecki rozgrywający Simon Tischer, który występował w Jastrzębskim Węglu. - Starzy znajomi - śmieje się Czech, który nieco się dziwi, że po drodze do Final Four Asseco Resovia nie trafiła na żaden polski zespół. - Coś tam rozmawialiśmy z kolegami, że pewnie będziemy musieli się "wystrzelać" między sobą przed Final Four - tłumaczy teraz.

Pierwszy mecz I rundy play-off Asseco Resovia rozegra w Niemczech, najprawdopodobniej 11 lutego. Rewanż tydzień później w Rzeszowie. Jeśli wicemistrzowie Polski awansują dalej, zmierzą się początkiem marca z lepszym z pary rumuński Tomis Constanta - rosyjski Lokomotiv Nowosybirsk. - Teoretycznie w drugiej rundzie też mogliśmy trafić gorzej, ale na razie nie ma co o tym myśleć. Trzeba przejść pierwsza rundę. Teoretycznie będziemy faworytami, ale wszystko i tak pokaże boisko - kończy Lukas Tichacek.

Co wiesz o fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów? [ROZWIĄŻ QUIZ]