Asseco Resovia przegrywa w Olsztynie. Przez błędy [STATYSTYKI]

Aż 19 błędów popełnili siatkarze Asseco Resovii w dwóch pierwszych setach spotkania z Indykpolem AZS-em w Olsztynie. Przez to przegrywali już 0:2. Zmniejszyli liczbę błędów, wygrali kolejne dwie partie, ale w całym spotkaniu ulegli rywalom 2:3.

Dla porównania: w tym samym czasie AZS popełnił tylko osiem prostych błędów, ale nadrobił to w dwóch setach, które przegrał. Wtedy akademicy podarowali rywalom 17 punktów, dostali 10. Asseco Resovia zresztą myliła się aż 32 razy, olsztynianie 29 razy.

Indykpol był lepszy od Asseco Resovii zwłaszcza w bloku, gdzie jego gracze zdobyli 12 punktów, przy 9 rzeszowian. W zagrywce było po równo, po pięć asów. W ataku także obie drużyny kończyły 47 procent piłek. Co ciekawe, wicemistrzowie Polski lepiej przyjmowali zagrywkę (52:43 procent), ale nie miało to przełożenia na wynik.

Najlepszym graczem meczu został Grzegorz Szymański, który zdobył 20 punktów, przy 41-procentowej skuteczności ataku. Zaliczył też dwa bloki i trzy asy. Dobrą partię rozegrali też Frantisek Ogrucak i Bartosz Bednorz, którzy uzbierali po 16 punktów.

W ekipie Asseco Resovii najwięcej punktów zdobył Serb Marko Ivović, który zakończył mecz z dorobkiem 16 "oczek", ale przy zaledwie 35-procentowej skuteczności ataku. 15 punktów zdobył Bułgar Nikołaj Penczew, który atakował z 57-procentową skutecznością.