Lanie w Jastrzębiu. Asseco Resovia wyraźnie lepsza [STATYSTYKI]

Siatkarze Asseco Resovii w meczu 17. kolejki PlusLigi pewnie pokonali na wyjeździe Jastrzębski Węgiel 3:0. Wicemistrzowie Polski byli lepsi od rywali w każdym elemencie gry.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZ wyjątkiem pierwszego seta rzeszowianie niemal perfekcyjnie przyjmowali. Po 38-procentowej skuteczności w inauguracyjnej partii, później dogrywali do siatki ponad 70 i prawie 90 procent przyjęć. Ostatecznie spotkanie zakończyli z 59-procentową skutecznością w tym elemencie, przy 55 procentach Jastrzębskiego Węgla.

Dobre przyjęcie przełożyło się też na atak, gdzie resoviacy byli znacznie skuteczniejsi (44:34 procent). Dobrze spisywali się też w bloku i ataku. W tym pierwszym elemencie zdobyli 10 punktów, przy czterech Jastrzębskiego Węgla, natomiast zagrywką punktowali pięć razy, przy jednym asie jastrzębian.

Najwięcej punktów dla Asseco Resovii zdobyli Bułgar Nikołaj Penczew i Niemiec Jochecn Schops, obaj po 14. Pierwszy był jednak znacznie skuteczniejszy w ataku, gdzie kończył 57 procent piłek. Schops miał 38-procentową skuteczność ataku, ale swoje nadrobił zagrywką, gdzie punktował trzy razy.

Najlepszy w ekipie Jastrzębskiego Węgla był Michał Łasko, który zdobył 10 punktów. Żaden inny zawodnik jastrzębian nie był w stanie zdobyć tylu punktów.