Asseco Resovia pokazała siłę w ataku. Będzin bez szans [STATYSTYKI]

Siatkarski maraton siatkarzy z Rzeszowa trwa w najlepsze. Tym razem wicemistrzom Polski nie sprostał MKS Banimex Będzin. Podopieczni Andrzeja Kowala górowali nad rywalami niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLAsseco Resovia mecz z outsiderem rozgrywek wygrała pewnie 3:0, pokonując rywali kolejno do 18, 17 i 22. Dominację rzeszowian potwierdzają pomeczowe statystyki. Szczególnie duża różnica uwypukliła się w ataku. Resoviacy zbijali bowiem piłkę z 63-procentową skutecznością, natomiast gospodarze mieli jedynie 38 procent skuteczności w tym elemencie gry. Rzeszowianie byli również nieznacznie lepsi w bloku oraz w zagrywce. Co ciekawe, miejscowi osiągnęli lepszy procent dokładnego przyjęcia niż wicemistrzowie Polski (55 do 41 procent), jednak w żaden sposób nie przełożyło się to na skuteczność beniaminka w grze z ataku.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący Asseco Resovii, Jochen Schops. Niemiec zdobył w meczu 18 punktów. Atakował z 60-procentową skutecznością, co pozwoliło zdobyć mu w tym elemencie 15 punktów. Dwa "oczka" dołożył w bloku, a jedno na zagrywce. Równie dobrze jak Schops w ataku ze skrzydła spisywał się Rafał Buszek. Przyjmujący wicemistrzów Polski zdobył łącznie 16 punktów.

To jeszcze jednak nie koniec zmagań siatkarzy z Rzeszowa w obecnym roku. Już we wtorek w ramach Pucharu Polski podopieczni Andrzeja Kowala zagrają w Krakowie z tamtejszym AZS-em AGH 100RK , natomiast w przyszłą niedzielę, w meczu PlusLigi, zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.