Ł. Perłowski, środkowy Asseco Resovii: Chcieliśmy wygrać za wszelką cenę

Zgodnie z oczekiwaniami, Asseco Resovia nie miała większych problemów z pokonaniem MKS-u Banimex Będzin. - Od początku graliśmy bardzo zdeterminowani, nie pozwoliliśmy rywalom na wiele - mówił po meczu Łukasz Perłowski, kapitan wicemistrzów Polski.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPrzedświąteczny kalendarz jest dla siatkarzy z Rzeszowa wyjątkowo napięty. Niespełna 48 godzin po meczu z Berlin Recycling Volleys wicemistrzowie Polski mierzyli się w Sosnowcu z MKS-em Banimex Będzin. Wyszli z tego meczu zwycięsko. Pewnie wygrali 3:0 i mogą skoncentrować się na wtorkowym, pucharowym pojedynku w Krakowie. - Myślę, że bardzo podbudowało nas czwartkowe zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Każda wygrana z tak dobrym rywalem jak drużyna z Berlina dodatkowo motywuje całą ekipę. W meczu z Będzinem zagrała większość z tych, którzy nie mają za wiele okazji do gry. Od samego początku zaczęliśmy mecz więc bardzo zdeterminowani. Chcieliśmy wygrać za wszelką cenę i to nam się udało - mówił Łukasz Perłowski w pomeczowym wywiadzie dla Polskiego Radia Rzeszów.

Dobrą grę rzeszowian podkreślał również Rafał Buszek. - Nie wiem, jak ten mecz wygląda w statystykach, ale w zespole w czasie meczu panowała bardzo dobra atmosfera, dlatego chyba każdemu z nas bardzo miło się grało. Cieszymy się, że dopisaliśmy kolejne trzy punkty do ligowej tabeli - dodał przyjmujący wicemistrzów Polski.

Niestety, mimo sobotniego zwycięstwa, siatkarze Asseco Resovii nie mogą jeszcze liczyć na świąteczny odpoczynek. We wtorek, w 1/8 finału Pucharu Polski, rzeszowianie zagrają na wyjeździe z AZS-em AGH 100RK Kraków. - Przyzwyczailiśmy się już do tego, że przedświąteczny okres jest dla nas wyjątkowo intensywny - twierdzi Perłowski, a Buszek dodaje: - Mimo wszystko zrobimy wszystko, żeby ten mecz zaraz przed świętami zakończyć zwycięsko i w dobrej atmosferze rozjechać się na święta - przekonuje przyjmujący Asseco Resovii i reprezentacji Polski.