Kontuzja Konarskiego. W niedzielę dokładne badania

Atakujący Asseco Resovii Dawid Konarski doznał kontuzji prawej łydki przed sobotnim meczem z MKS-em Banimex Będzin. W niedzielę w Łodzi siatkarz przejdzie dokładne badania, po których będzie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja.

Z kontuzją mięśni łydki Dawid Konarski borykał się od początku sezonu. Po meczu ze Skrą Bełchatów siatkarz przeszedł w Łodzi zabieg, który miał rozwiązać jego dolegliwości. Konarski w ostatnich wypowiedziach podkreślał, że już nic mu nie dokucza i teraz może skupić się na powrocie do wysokiej dyspozycji. Niestety, szybką rekonwalescencję rzeszowskiego atakującego może zatrzymać uraz, jakiego atakujący nabawił się podczas rozgrzewki przed meczem z MKS-em Banimex Będzin. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania siatkarz wicemistrzów Polski został przetransportowany do szpitala. Jak się dowiedzieliśmy, doznał on urazu mięśnia brzuchatego prawej łydki. W niedzielę w Łodzi przejdzie dokładne badania, po których będzie można określić, jak poważna jest to kontuzja.

W meczu z beniaminkiem z Będzina siatkarze Asseco Resovii odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. Podopieczni Damiana Dacewicza nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z dużo bardziej doświadczonym rywalem i po upływie 90 minut wicemistrzowie Polski wygrali 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jochen Schops. Niemiecki atakujący od dłuższego czasu znajduje się w bardzo dobrej formie.

Resoviacy nie mogą jednak jeszcze liczyć na świąteczną przerwę. Już we wtorek w ramach Pucharu Polski zagrają bowiem w Krakowie AZS-em AGH 100RK Kraków.