Sport.pl

Wylicytuj koszulkę Asseco Resovii z autografami dla chorych dzieci

Koszulkę wicemistrzów Polski Asseco Resovii z sezonu 2013/2014 z autografami siatkarzy można wylicytować na charytatywnej aukcji. Dochód przeznaczony będzie na wyposażenie oddziału onkologicznego Instytutu Matki i Dziecka.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLAukcja z koszulką Asseco Resovii to efekt zabawy, którą przed mistrzostwami świata siatkarzy wymyślił Oskar Kaczmarczyk, statystyk reprezentacji Polski. Zaprosił do zabawy trenerów, siatkarzy, dziennikarzy i osoby związane z siatkówką. Zadaniem było wytypowanie najlepszych graczy turnieju, a także mistrza świata. Trener AZS Politechniki Warszawskiej Jakub Bednaruk nie tylko podjął wyzwanie, ale rzucił kolejne: by uczestnicy przekazali coś na aukcję dla Fundacji Herosi, od lat związanej z siatkówką, która pomaga chorym dzieciom.

Jednym z zaproszonych był nasz dziennikarz Marcin Lew. Na aukcję przeznaczył koszulkę wicemistrzów Polski, którą teraz można wylicytować. - Super, że przy okazji zabawy siatkarskiego środowiska uda się także pomóc chorym dzieciom. Za rok mamy Puchar Świata, mistrzostwa Europy, może przy okazji tych turniejów znowu będziemy typować wyniki, a do tego kolejne rzeczy trafią na aukcje fundacji - mówi dziennikarz "Wyborczej" w Rzeszowie irzeszow.sport.pl Po dwóch dniach licytacji cena wynosi ponad 120 zł. Zakończenia zaplanowano na 20 grudnia.

Oprócz koszulki Asseco Resovii Fundacja Herosi wystawiła na aukcje ręcznie malowane świąteczne figurki. Ich autorami są znani siatkarze, m.in. pięciu mistrzów świata z Rzeszowa: Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Krzysztof Ignaczak, Dawid Konarski oraz Piotr Nowakowski.

Siatkarskie arcydzieła zostały wystawione na licytacje na rzecz Kliniki Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Oddział ten regularnie doposażany jest przez Fundację Herosi w sprzęt medyczny.

Wszystkie aukcje dostępne są na portalu allegro.pl.Więcej o: