BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia 1:3. Ivović MVP, 7 bloków Nowakowskiego [STATYSTYKI]

Zwycięstwem 3:1 zakończył się piątkowy wyjazdowy mecz Asseco Resovii w PlusLidze z BBTS-em Bielsko-Biała. Wicemistrzów Polski do wygranej poprowadzili Marko Ivović i Piotr Nowakowski.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMarko Ivović był najlepszym zawodnikiem piątkowego spotkania w Bielsku-Białej. Jego 19 punktów pozwoliło sięgnąć po zwycięstwo drużynie Asseco Resovii z BBTS-em 3:1. Serb w ataku skończył 61 procent wystawionych piłek. Miał też dwa bloki. Tyle samo punktów co Ivović zapisał na swoim koncie Piotr Nowakowski. Środkowy wicemistrzów Polski aż siedem oczek zdobył blokiem. Atakował przy 73-procentowej skuteczności.

Po stronie gospodarzy najwięcej punktów - 18 - zdobył Wojciech Ferens. Przyjmujący BBTS-u atakował przy 53-procentowej skuteczności. Dwa punkty zaliczył w bloku, miał też dwa asy serwisowe. Drugim najlepiej punktującym siatkarzem gospodarzy był Luis Jose Gonzales, który mecz skończył z 17 punktami na koncie.

W statystykach drużynowych również lepiej prezentowali się rzeszowianie. Skuteczność w ataku wicemistrzów Polski wyniosła 49 procent (43 procent BBTS-u). Spora różnica była w przyjęciu. Podopieczni Andrzeja Kowala przyjmowali z 57-procentową skutecznością przy zaledwie 34 procentach skutecznego przyjęcia miejscowych. Przyjezdni lepiej też grali na siatce. W bloku różnica wyniosła 13 do 7 na korzyść Asseco Resovii. Zespół z Rzeszowa miał też więcej asów serwisowych. Resoviacy posłali sześć zagrywek punktowych przy trzech asach ekipy z Bielska-Białej.