Asseco Resovia poznała rywali w Pucharze Polski

Najpierw pierwszo- lub drugoligowiec, później drużyna ze środka stawki, a jak te przeszkody zostaną pokonane, w półfinale Pucharu Polski siatkarze Asseco Resovii zmierzą się najprawdopodobniej z Jastrzębskim Węglem lub ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLW piątek w siedzibie PlusLigi odbyło się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski, a także dalszej drabinki turniejowej. Asseco Resovię na początek czeka wycieczka, choć nie wiadomo jeszcze gdzie.

W tym sezonie zmieniły się nieco zasady rozgrywania Pucharu Polski. Najlepsze cztery drużyny nie miały wolnego losu, ale zostały rozstawione tak, by nie trafić na siebie wcześniej niż w półfinale. Dodatkowo zespół, który zajął wyższe miejsce w tabeli, będzie rozgrywał spotkania 1/8 i 1/4 finału we własnej hali. Chyba że trafi na pierwszo- lub drugoligowca. I los właśnie takiego figla spłatał Asseco Resovii.

Rzeszowianie 23 grudnia zagrają z GTPS-em Gorzów Wlkp. albo z AZS AGH 100RK Kraków. Z kim, dopiero się okaże, bowiem te drużyny 10 grudnia czeka jeszcze pojedynek o awans do tej fazy. Jeśli resoviacy pokonają tego rywala, w kolejnej rundzie zmierzą się ze zwycięzcą z pary AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom. I to spotkanie z pewnością już odbędzie się w Rzeszowie 7 stycznia. Zwycięzca awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia.

A tam, według drabinki turniejowej, wicemistrzowie Polski w półfinale mieli zagrać najprawdopodobniej z mistrzami, - PGE Skrą Bełchatów. O ile bełchatowianie pokonają wcześniej swoich rywali. Tak przynajmniej wyglądał podział w trakcie losowania. Kilka godzin później pojawiła się jednak inna rozpiska, według której w ewentualnym półfinale na Asseco Resovię będzie czekał ktoś z czwórki: Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Effector Kielce i Banimex Będzin.Pary 1/8 finału Pucharu Polski:

Krispol Września/Ślepsk Suwałki - Cuprum Lubin

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn

GTPS Gorzów Wlkp./AZS AGH 100RK Kraków - Asseco Resovia

AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom

Lotos Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała

Transfer Bydgoszcz - AZS Częstochowa

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Effector Kielce - Banimex Będzin