Kto najlepszy w PlusLidze? W czołówce tylko Schops i... Tichacek

Po pierwszej rundzie fazy zasadniczej w PlusLidze tylko trzech siatkarzy Asseco Resovii znajduje się w pierwszych dziesiątkach rankingów indywidualnych. Pozostali plasują się nieco niżej.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLIndywidualnie najlepiej wygląda Niemiec Jochen Schops. Atakujący wicemistrzów Polski jest trzeci w rankingu na najlepiej zagrywającego gracza ligi, ze średnią 0,45 asa na set. Wyżej jest tylko Mariusz Wlazły z PGE Skry Bełchatów (0,63) i Nicolas Marechal, także ze Skry (0,50). Schops jest także piąty wśród siatkarzy z najlepszą skutecznością ataku, z wynikiem blisko 56 procent. Wygrywa tu środkowy bełchatowian Serb Srecko Lisiniac (70,11 procent).

Co ciekawe, wśród rozgrywających najwyżej sklasyfikowany został Czech Lukas Tichacek, który jednak w tym sezonie grał rzadko. Ze skutecznością rozegrania 54,84 procent wyprzedza m.in. Argentyńczyka Nicholasa Uriarte z PGE Skry Bełchatów.

W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze tylko Krzysztof Ignaczak. Libero Asseco Resovia zajmuje siódmą pozycję w klasyfikacji na najlepiej przyjmującego siatkarza. "Igła" dogrywał dokładnie ponad 32 procent zagrywek, najlepszy Paweł Zatorski z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle blisko 45 procent.

W dwóch innych rankingach, na najlepiej blokującego siatkarza i najlepiej punktującego, resoviacy są daleko. W pierwszym prowadzi Ukrainiec Dmytro Paszycki z blisko 1 blokiem na set, a w drugim Michał Filip z AZS Politechniki Warszawskiej, ze średnią 4,63 punktu na set. Filip do Warszawy jest wypożyczony z Asseco Resovii.