Asseco Resovia rozstawiona w Pucharze Polski

Mimo porażki 0:3 z PGE Skrą Bełchatów siatkarze Asseco Resovii utrzymali drugie miejsce w tabeli PlusLigi i zapewnili sobie rozstawienie w 1/8 finału Pucharu Polski. Rywali poznają w piątek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPodobnie jak w poprzednich sezonach układ gier w Pucharze Polski ustalany jest po pierwszej rundzie fazy zasadniczej w PlusLidze. Inaczej jednak jak wtedy, żadna z drużyn nie ma zagwarantowanego awansu do kolejnej rundy bez gry. Wszystko przez powiększenie PlusLigi do czternastu zespołów.

Rozgrywki o Puchar Polski rozpoczęły się we wrześniu. W kolejnych rundach rywalizowały jednak zespoły z II i I ligi. W tej chwili w grze pozostały już tylko cztery z nich: Krispol Września, Ślepsk Suwałki, GTPS Gorzów Wlkp. i AZS AGH 100RK Kraków. Dwie dołączą do czternastu plusligowych w 1/8 finału tych rozgrywek. O tym, które to będą drużyny, zadecydują mecze zaplanowane na 10 grudnia.

Wcześniej jednak, bo już w piątek 5 grudnia o godz. 12, odbędzie się losowanie drabinki turniejowej właśnie od 1/8 finału, aż do najważniejszych meczów. Wolnych losów nie będzie, ale cztery najlepsze drużyny zostaną rozstawione. PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia, Lotos Trefl Gdańsk i Jastrzębski Węgiel nie trafią na siebie wcześniej niż dopiero w półfinale. Z kim zagrają wcześniej? Tutaj nie będzie już żadnych podziałów. Wszystkie zespoły trafią do jednego koszyka, skąd będą dolosowywane.

Jeśli resoviakom przyjdzie zmierzyć się z zespołem z I ligi, spotkanie 1/8 finału rozegrają na wyjeździe. W innym wypadku podejmą rywala w hali Podpromie. Podobnie jak w ewentualnym spotkaniu ćwierćfinałowym. Mecze 1/8 finału zaplanowano na 23 grudnia, ćwierćfinały na 7 stycznia. Zespoły rozegrają tylko jeden mecz.

Cztery najlepsze drużyny z rozgrywek pucharowych zagrają w turnieju finałowym, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia. Miejsce rozegrania turnieju nie jest jeszcze znane.

Przypomnijmy tylko, że po powrocie do ekstraklasy siatkarzom Asseco Resovii nie udało się jeszcze zdobyć tego trofeum.