Sport.pl

Asseco Resovia lepsza w każdym elemencie. Mecz z Transferem w statystykach

W 10. kolejce PlusLigi Asseco Resovia bez problemu uporała się z Transferem Bydgoszcz, wygrywając ostatecznie 3:0. Nic w tym dziwnego, skoro rzeszowianie byli lepsi od swoich rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLWicemistrzowie Polski kontynuują zwycięską passę. W sobotę rzeszowianie szybko i efektownie uporali się z siatkarzami Transferu Bydgoszcz. Resoviacy kontrolowali przebieg meczu od początku do końca. Główną różnicę w postawie obu drużyn zrobiła zagrywka. Rzeszowianie w polu serwisowym radzą sobie w obecnym sezonie nad wyraz dobrze. Udowodnili to także w sobotnim meczu z Transferem. Siatkarze z Podkarpacia zdobyli co prawda zaledwie dwa punkty bezpośrednio z zagrywki, ale ich wymagający serwis przełożył się na słabe przyjęcie w drużynie Transferu. Gracze z grodu nad Brdą odnotowali dokładne przyjęcie na poziomie 42 procent, przy 60-procentowym przyjęciu Asseco Resovii. Słabe przyjęcie wśród gości przełożyło się także na ich problemy w ataku, choć tu różnica pomiędzy obiema drużynami nie jest tak wyraźna. Goście na przestrzeni całego meczu atakowali z 51-procentową skutecznością, natomiast resoviacy osiągnęli w tym elemencie 58 procent. Blokiem siatkarze z Rzeszowa zdobyli siedem punktów. Przyjezdni o dwa punkty mniej.

Najlepszym zawodnikiem meczu zasłużenie został Jochen Schops. Niemiec tylko w trzech setach zdobył 20 punktów, atakując przy tym z 70-procentową skutecznością. Po raz kolejny bardzo dobry mecz w barwach Asseco Resovii rozegrał Rafał Buszek. Przyjmujący atakował z 67-procentową skutecznością, zdobywając w tym elemencie 12 punktów. Jeden punkt dołożył blokiem. Warta odnotowania jest też jego efektywność w przyjęciu. Co prawda Buszek przyjmował najrzadziej z resoviaków (tylko dziewięciokrotnie), ale robił to w sposób mistrzowski (88 procent dokładnego przyjęcia).

W szeregach przyjezdnych najlepiej spisał się Konstantin Cupkovic. 27-letni przyjmujący bydgoszczan zdobył 15 punktów. W ataku osiągnął 61-procentową skuteczność.Więcej o: