Sport.pl

Puchar za mistrzostwo świata już w sobotę w Rzeszowie

Zdjęcie z pucharem za siatkarskie mistrzostwo świata? Nic prostszego. W sobotę trofeum, które we wrześniu wywalczyli polscy siatkarze pojawi się w hali Podpromie podczas meczu PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią a BBTS-em Bielsko-Biała.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZ pomysłem przywiezienia pucharu do Rzeszowa, gdzie w Asseco Resovii gra przecież pięciu złotych medalistów mistrzostw świata, wyszedł jeden z kibiców ze Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej Resovia, a realizacji zadania podjął się dziennikarz Radia Centrum Bogdan Smola. - Od początku robiliśmy to w pełnej konsultacji z Asseco Resovią, żeby puchar był wystawiony na ich meczu. Ważne było też zabezpieczenie całej operacji, bo przecież jeden taki puchar skradziono w Brazylii tuż przed mistrzostwami - mówi Smola i dodaje: - Zadania podjęła się firma Impel, z którą rozmowy trwały dosłownie kilka minut. Załatwienie wszystkich formalności zeszło może kilka godzin.

Puchar do Rzeszowa przyjedzie już w piątek i będzie pilnie strzeżony. W sobotę przewieziony zostanie do hali Podpromie, gdzie na godzinę przed spotkaniem będzie wystawiony obok boiska. Kibice, którzy przyjdą na mecz, będą więc mieli okazje zobaczyć go z bliska i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Później powędruje na boisko, gdzie przed meczem przewidziane są oficjalne gratulacje dla naszych siatkarzy za zdobycie mistrzostwa świata. W trakcie spotkania i po nim, puchar nie będzie już wystawiany na hali. - Kibice będą mogli zrobić sobie z nim zdjęcie tylko przed meczem - informuje Jarosław Gutowski, dyrektor organizacyjny Asseco Resovii. - Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć puchar na żywo, to wciąż w sprzedaży jest jeszcze trochę biletów na sobotni mecz - dodaje.

Te można rezerwować na stronie www.assecoresovia.pl do piątku. W sobotę będą dostępne w kasie hali Podpromie.Więcej o: