Pierwszy i jedyny sprawdzian Asseco Resovii. W Warszawie

Wicemistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii rozpoczną w sobotę sparingi przed sezonem. Zakończą w niedzielę, a za tydzień ruszy już liga. Do Warszawy na Memoriał im. Z. Ambroziaka resoviacy udadzą się w niekompletnym składzie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie przez większość okresu przygotowawczego trenowali w pięciu. Dopiero w ostatnim tygodniu dołączyli do zespołu Bułgar Nikołaj Penczew, Serb Marko Ivović i Amerykanie Russel Holmes i Paul Lotman, którzy wcześniej pożegnali się z mistrzostwami świata. Wobec tego trener Andrzej Kowal musiał odwołać zaplanowane wcześniej sparingi. Nie miał po prostu kim grać.

Przed startem sezonu, który resoviacy rozpoczną 6 października meczem w Lubinie, wicemistrzowie Polski przejdą więc tylko jeden test. Będzie nim Memoriał im. Z. Ambroziaka, który rozpocznie się już w piątek w Warszawie. Asseco Resovia zagra jednak dopiero od soboty, bowiem na piątek zaplanowano mecze eliminacyjne.

W sobotę resoviacy zagrają ze zwycięzcą meczu BBTS Bielsko-Biała - Legia Warszawa (godz. 16), a w drugiej parze Zaksa Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z lepszym z dwumeczu Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska. Na niedzielę zaplanowano mecze o miejsce trzecie i pierwsze.

Niestety, nawet na tydzień przed startem ligi trener Kowal nie będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich graczy. Wciąż bowiem brakuje Piotra Nowakowskiego, Fabiana Drzyzgi i Krzysztofa Ignaczaka, którzy do składu dołączą w poniedziałek. Z zespołem pojadą natomiast dwaj inni mistrzowie świata, Dawid Konarski i Rafał Buszek.