Sport.pl

Siedem meczów Asseco Resovii w październiku. Znamy sędziów tych spotkań

6 października wicemistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii rozpoczną nowy sezon w PlusLidze. Rozpoczną go maratonem siedmiu meczów w jeden miesiąc. Wiemy, kto poprowadzi te spotkania.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLResoviacy zaczną od spotkania z beniaminkiem ligi Cuprum Mundo w Lubinie. Spotkanie to sędziować będzie krakowska para Paweł Burkiewicz i Maciej Kolendowski. Pierwszy to sędzia międzynarodowy, który był rezerwowym na mistrzostwach świata, drugi ma klasę państwową, a w PlusLidze sędziuje od poprzedniego sezonu.

10 października na pierwszym meczu rzeszowian we własnej hali z BBTS-em Bielsko-Biała ponownie pojawi się Paweł Burkiewicz. Tym razem będzie sędzią drugim, a jako pierwszy sędziował będzie Tomasz Flis, także z Krakowa.

Pięć dni później Asseco Resovia podejmie MKS Banimex Będzin. Mecz ten prowadzić będzie dwójka warszawskich sędziów międzynarodowych Marcin Herbik i Tomasz Janik. 19 października dojdzie natomiast do pierwszego meczu na szczycie. Wicemistrzowie Polski podejmą brązowych medalistów, Jastrzębski Węgiel. Ten pojedynek sędziować będzie para arbitrów międzynarodowych Maciej Twardowski z Radomia i Krzysztof Szmydyński z Góry Śląskiej.

Kilka dni później, 22 października, rywalem Asseco Resovii będzie Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Powtórkę z półfinału z ubiegłego sezonu poprowadzą Piotr Skowroński z Gdańska i Maciej Maciejewski ze Szczecina. Pierwszy to sędzia klasy państwowej, drugi międzynarodowej. Sędzią głównym spotkania będzie Grzegorz Jacyna z Wrocławia.

Na koniec miesiąca rzeszowskich siatkarzy czekają jeszcze dwa mecze w PlusLidze. 25 października Asseco Resovia podejmie Indykpol AZS Olsztyn, a spotkanie poprowadzą Maciej Kolendowski i Tomasz Flis. Cztery dni później wicemistrzowie Polski zagrają w Warszawie z AZS Politechniką Warszawską. Mecz ten sędziował będzie ponownie Piotr Skowroński z Gdańska, a pomagać mu będzie Marek Heyducki z Pucka, dla którego nadchodzący sezon będzie pierwszym w PlusLidze.Więcej o: