Pięciu mistrzów świata z Asseco Resovii! I Schops z brązem

Nie ma w Polsce dziś takiej drużyny, która miałaby w swoim składzie aż tylu medalistów mistrzostw świata, aż tylu mistrzów świata. W Rzeszowie, w Asseco Resovii w najbliższym sezonie występować będzie aż pięciu złotych siatkarzy z kadry Stephane'a Antigi.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPolacy w niedzielę pokonali w katowickim Spodku 3:1 Brazylię w ostatnim spotkaniu mistrzostw świata rozgrywanych w naszym kraju. W finale nasi siatkarze okazali się lepsi i po 40 latach znów Polska jest mistrzem świata!

Spory udział w tym miało kilku graczy Asseco Resovii. W finale od początku grali Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski. Na zmiany wchodził Dawid Konarski. W składzie meczowym był Rafał Buszek, a z boku poczynania kolegów oglądał Krzysztof Ignaczak. W trakcie całego turnieju jednak każdy z tych siatkarzy miał okazję dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego sukcesu. Teraz, za kilka dni, wszyscy zjawią się w Rzeszowie jako najlepsi siatkarze na świecie.

Przyjedzie też Jochen Schops, który wraz z niemiecką ekipą sięgnął po brązowe medale. Niemcy w meczu o 3. miejsce wygrali 3:0 z Francją, a atakujący Asseco Resovii był kapitanem tej ekipy.

Kadrowicze do klubu mają przyjechać w środę, chyba że zatrzymają ich obowiązki mistrzów świata. Teraz przecież rozpocznie się tournee po Polsce. Zasłużone.