Sport.pl

Wicemistrz Polski już trenuje w hali. W niepełnym składzie

Siatkarze Asseco Resovii we wtorek pod okiem trenera Andrzeja Kowala w hali Podpromie rozpoczęli przygotowania do startującego w październiku sezonu PlusLigi. Szkoleniowiec wicemistrzów Polski do dyspozycji miał jednak tylko kilku zawodników.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTo efekt zbliżających się mistrzostw świata, które już 30 sierpnia rozpoczną się w Polsce i potrwają do 21 września. W tym czasie trener Asseco Resovii Andrzej Kowal nie będzie miał do dyspozycji aż dziesięciu swoich zawodników. Powołania do swoich reprezentacji otrzymali bowiem rozgrywający Fabian Drzyzga, przyjmujący Rafał Buszek, Marco Ivović (Serbia), Nikolay Penczew (Bułgaria), Paul Lotman (USA), środkowi Piotr Nowakowski, Russel Holmes (USA), atakujący Dawid Konarski, Jochen Schoeps (Niemcy) oraz libero Krzysztof Ignaczak.

We wtorek w hali Podpromie w zajęciach udział wzięło więc tylko ośmiu siatkarzy. Pięciu z pierwszego zespołu. Był Olieg Achrem, który trenował indywidualnie, bo wciąż nie jest w pełni sił po kontuzji zerwania więzadeł w kolanie. - Jeśli kolano będzie wracać do zdrowia tak szybko, jak do tej pory, to powinienem zacząć normalnie trenować końcem września - powiedział Achrem.

Oprócz kapitana wicemistrzów Polski trenowali też Lukas Tichacek, Łukasz Perłowski, Dawid Dryja, Michał Żurek, a także dwóch zawodników z Młodej Ligi Dominik Depowski i Daniel Gąsior oraz związany kontraktem z Asseco Resovią rozgrywający Michał Kozłowski, który szuka sobie nowego klubu. - Nie jest nas zbyt wielu więc w najbliższym czasie skupiamy się na elementach czysto technicznych. Dopiero w momencie, kiedy reszta zawodników wróci z mistrzostw świata, wówczas zaczniemy treningi taktyczne pod kątem zespołu - wyjaśnił opiekun Asseco Resovii, który przez ostatnie kilkanaście dni przebywał w Stanach Zjednoczonych w Minnesocie, gdzie szlifował warsztat pod okiem jednego z najlepszych trenerów siatkarskich Hugh McCutcheona, byłego selekcjonera USA.Więcej o: