Memoriał Wagnera. Indywidualne nagrody dla Nowakowskiego i Ignaczaka!

W ataku Piotr Nowakowski

W ataku Piotr Nowakowski (Fot. fivb.org)

XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera wygrali Rosjanie. Na drugim stopniu podium stanęli Polacy, a trzecie miejsce zajęli Bułgarzy. Z Polaków nagrody indywidualne dostała dwójka siatkarzy Asseco Resovii Piotr Nowakowski oraz Krzysztof Ignaczak.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, znakomitego przed laty trenera, odbywał się w tym roku w Krakowie. Oprócz pamiątkowych pucharów dla najlepszych drużyn, zawodnicy otrzymali też nagrody indywidualne. Statuetkę dla najlepszego zagrywającego zdobył Piotr Nowakowski. Środkowy reprezentacji Polski i Asseco Resovii w meczu z Rosją zdobył tym elementem gry cztery punkty. Najlepszym libero turnieju został z kolei inny zawodnik wicemistrzów Polski Krzysztof Ignaczak. "Igła" w pełni zasłużył na tę nagrodę, rozgrywając dwa świetne spotkania przeciwko Chińczykom (3:0) i Rosjanom (3:2). Najbardziej wartościowym zawodnikiem całego turnieju został reprezentant Rosji, Dmitrij Muserskij.