Sport.pl

Memoriał Wagnera. Zwycięstwo z Rosją na koniec. Świetny Ignaczak

Polska przełamała trwającą trzy lata niemoc i po emocjonującym, pięciosetowym meczu pokonała Rosjan 3:2 na zakończenie XII Memoriału Jerzego Huberta Wagnera. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrali Krzysztof Ignaczak i Piotr Nowakowski z Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLBiało-czerwoni po raz kolejny wyszli na boisko w dość eksperymentalnym składzie. Na rozegraniu w miejsce Fabiana Drzyzgi zagrał Paweł Zagumny, atakującym od początku meczu był Dawid Konarski. Na środku siatki zagrali Piotr Nowakowski i Karol Kłos, natomiast parę przyjmujących utworzyli Michał Winiarski i Mateusz Mika. Największe zaskoczenie wywołała jednak obsada pozycji libero. Dotychczasowego podstawowego libero Pawła Zatorskiego zastąpił Krzysztof Ignaczak. To z pewnością pokłosie świetnego występu "Igły" w niedzielnym spotkaniu przeciwko Chińczykom. W podstawowym składzie, podobnie jak dzień wcześniej, wybiegła więc trójka resoviaków: Nowakowski, Konarski oraz Ignaczak.

Od początku meczu "Igła" imponował świetnym przyjęciem. Kapitalnie odbierał atomowe zagrywki Rosjan. Siatkarze Sbornej chyba szybko zorientowali się, że tego dnia libero wicemistrzów Polski nie złamią, dlatego Ignaczak przyjmował tylko 18-krotnie. Godna podziwu jest jednak jego skuteczność w tym elemencie. Zawodnik Asseco Resovii przyjmował piłkę z 61-procentową skutecznością, co w meczu przeciwko Rosjanom jest kapitalnym wynikiem.

W obliczu kontuzji Mariusza Wlazłego cały mecz na pozycji atakującego rozegrał Konarski. Jego występ trudno jednak jednoznacznie ocenić. "Konar" zdobył co prawda 24 punkty, atakując z 47-proc. skutecznością. Fantastycznie spisał się też w bloku, gdzie dołożył kolejne sześć "oczek". Często widoczna była jednak jego nieskuteczność w kluczowych momentach setów. Kiedy dostawał najtrudniejsze piłki na podwójnym, potrójnym bloku, zazwyczaj był blokowany bądź posyłał piłkę w aut.

Na uwagę zasługuje też występ Nowakowskiego. Grający na środku siatki "Piter" zdobył dla biało-czerwonych 15 punktów. Atakował piłkę 12-krotnie, kończąc przy tym siedem ataków. Dało mu to 58-proc. skuteczność. Nowakowski był też pewnym punktem w bloku, do czego zdążył już przyzwyczaić zarówno kibiców reprezentacji Polski, jak i Asseco Resovii. W tym elemencie nasz środkowy zdobył 4 punkty. Wielokrotnie zablokował też ataki rywali. To, czym zachwycił Nowakowski w meczu z Rosjanami, to jednak świetna, agresywna zagrywka typu float. W tym elemencie środkowy wicemistrzów Polski dołożył kolejne cztery punkty (jeden punkt z zagrywki dołożył jeszcze Drzyzga).

Warto podkreślić też dobrą zmianę Drzyzgi, który w trzecim secie zastąpił Zagumnego. Młody rozgrywający Asseco Resovii pojawił się na placu gry w trudnym momencie, jednak nie przeszkodziło mu to w prowadzeniu szybkiej, kombinacyjnej gry. Wyjątkowo dobrze układała się współpraca Drzyzgi z Miką i Nowakowskim. W czwartym secie rozgrywający trzy razy z rzędu posłał piłkę do naszego środkowego, który raz po raz wbijał w parkiet efektowne "gwoździe".

Polacy po 2,5-godzinnym boju pokonali reprezentację Rosji. Ostatecznie pozwoliło im to zająć II miejsce w całym turnieju. Sborna wygrała wcześniejsze mecze z Bułgarami i Chińczykami za trzy punkty, więc mimo porażki z biało-czerwonymi, to Rosjanie zwyciężyli w XII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Trzecie miejsce przypadło Bułgarom.Więcej o:
Komentarze (3)
Memoriał Wagnera. Zwycięstwo z Rosją na koniec. Świetny Ignaczak
Zaloguj się
 • Robert Sochacki

  Oceniono 6 razy 4

  Druga sprawa jeszcze ważniejsza. Wielka żenada to odbieranie dzieciom wchodzącym na Arenę jabłek, bananów i batoników- wstyd- co tydzień na mecz ligowy na rzeszowskie Podpromie wchodzi 5000 ludzi i nikt niczego nie odbiera! BŁAZENADA!!! Moim zdaniem trze trzeba się zastanowić nad rekwirowaniem trąbek- tak jest m in na stadionie narodowym. Na zamkniętej hali postuluję całkowity zakaz używania gwizdków trąbienia - to przeszkadza i kibicom i zawodnikom.Co ciekawe prowadzący przerywał oklaski w chwili zagrywki Polaków- nie wiadomo czemu - na halach całej Europy wtedy właśnie wspomaga się zespół a tu cisza jak w katedrze, DLACZEGO????

 • Robert Sochacki

  Oceniono 6 razy 2

  A propos Memoriału i organizacji kilka spraw jeszcze ważniejszych na przyszłość. Wielka żenada to odbieranie dzieciom wchodzącym na Arenę jabłek, bananów i batoników- wstyd- co tydzień na mecz ligowy na rzeszowskie Podpromie wchodzi 5000 ludzi i nikt niczego nie odbiera! BŁAZENADA!!! Moim zdaniem trzeba się jednak zastanowić nad rekwirowaniem trąbek i wuwuzeli - tak jest m in na stadionie narodowym. Na zamkniętej hali postuluję całkowity zakaz używania gwizdków i trąbienia - to bardzo przeszkadza i kibicom i zawodnikom.Co ciekawe prowadzący przerywał oklaski w chwili zagrywki Polaków- nie wiadomo czemu - na halach całej Europy wtedy właśnie wspomaga się zespół a tu cisza jak w katedrze, DLACZEGO????

 • Ryszard Vagus

  Oceniono 8 razy 0

  Ignaczak zagrał rewelacyjnie!!!
  Polska wygrała 2 , 4 i 5 seta (z zawodnikami rezerwowymi Rosji) dzięki wspaniałemu przyjęciu Ignaczaka i Miki. Polski atak nie Istniał ( skuteczność 20 - 30 % )
  Konarski i Winiarski byli najsłabszymi zawodnikami Turnieju Wagnera. Wskazana pilna zamiana na np. Boćka i Kurka. Polsat wymógł na trenerze Antiga usunięcie Kurka z kadry, ponieważ nie mógł dobrać się do jego kasy, za reklamę MONTE. Poza tym Antiga miał pewien prywatny problem z Bartoszem Kurkiem. ( Może Bartek ujawni o co poszło)
  PZPS powinien interweniować dla dobra polskiej siatkówki !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX