Siatkarze Asseco Resovii rozpoczynają treningi na Podpromiu

W cieniu zbliżających się mistrzostw świata drużyny PlusLigi zaczynają przygotowania do sezonu. Asseco Resovia po dwutygodniowych zajęciach na siłowni, we wtorek o godz. 18 trenować będzie w hali Podpromie. W mocno okrojonym składzie, ale już z trenerem Andrzejem Kowalem.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSzkoleniowiec Asseco Resovii, Andrzej Kowal, który rozpoczyna zajęcia z drużyną po pobycie w USA, będzie miał do dyspozycji tylko pięciu zawodników pierwszej drużyny. Będą to Lukas Tichacek, Łukasz Perłowski, Dawid Dryja, Michał Żurek i Olieg Achrem. Udział w zajęciach tego ostatniego będzie jednak mocno ograniczony, ponieważ kapitan Asseco Resovii dopiero wraca do pełni zdrowia po kwietniowym zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie. - Rehabilitacja przebiega bardzo dobrze, ale do pełni zdrowia jeszcze sporo brakuje - mówi kapitan wicemistrzów Polski.

Do wymienionej piątki przynajmniej na początku dołączy dwóch 19-latków: przyjmujący Dominik Depowski i atakujący Daniel Gąsior, którzy reprezentowali Asseco Resovię w poprzednim sezonie w rozgrywkach Młodej PlusLigi. Obaj imponują też warunkami fizycznymi. Zarówno Depowski, jak i Gąsior mają równe 200 cm wzrostu.

Wiadomo już, że trener Kowal w czasie trwania siatkarskiego mundialu nie będzie mógł skorzystać z piątki resoviaków, którzy znaleźli się w kadrze Polski na rozpoczynający się 30 sierpnia turniej. Są to: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Rafał Buszek i Krzysztof Ignaczak. Wiele wskazuje na to, że również wszyscy zagraniczni zawodnicy wicemistrzów Polski przebywający na zgrupowaniach swoich reprezentacji znajdą się w kadrach na mistrzostwa świata. Oznaczać to będzie, że również Paul Lotman, Russell Holmes (obaj USA), Nikołaj Penczew (Bułgaria), Jochen Schops (Niemcy) oraz Marco Ivovic (Serbia) będą do dyspozycji trenera Kowala dopiero w drugiej połowie września.

Ze względu na niską frekwencję siatkarzy w czasie przedsezonowych przygotowań, resoviacy rozegrają mało sparingów. 19 i 20 września mają zagrać w Krośnie z Jastrzębskim Węglem, a tydzień później wezmą udział w IX Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. Przed samym startem ligi wicemistrzowie Polski rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny. Rozgrywki PlusLigi rozpoczną 4 października wyjazdowym meczem z tegorocznym beniaminkiem, Cuprumem Lubin.