Sport.pl

Przygotowania do mistrzostw świata. Resoviacy grali w sparingach

Siatkarze Asseco Resovii Russell Holmes i Paul Lotman, którzy przebywają na zgrupowaniu reprezentacji USA, zakończyli serię czterech sparingów z Iranem. Serbowie z Marko Ivoviciem w składzie zmierzyli się z kolei dwukrotnie z Belgami.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLReprezentacja Stanów Zjednoczonych w ciągu tygodnia zagrała z Iranem aż cztery razy. Z meczowego maratonu zwycięsko wyszli Amerykanie, którzy wygrali trzy spotkania. Resoviacy wyróżnili się w dwóch pierwszych meczach. W inauguracyjnym pojedynku, wygranym 3:1, z dobrej strony pokazał się nowy nabytek Asseco Resovii - Russell Holmes. Środkowy USA zdobył łącznie 10 punktów. Siedem atakiem, dwa blokiem oraz jeden punkt dołożył bezpośrednio z zagrywki.

Drugi mecz Amerykanie wygrali już bez straty seta. W tym spotkaniu swoją szansę dostał z kolei Paul Lotman. Przyjmujący wicemistrzów Polski i reprezentacji USA zdobył dziewięć punktów. Osiem atakiem i jeden punkt z zagrywki.

Pierwsi rywale Polaków na zbliżającym się mundialu - Serbowie zagrali z kolei z Belgami. W obu meczach swoją szansę dostał Marko Ivovic, kolejny nowy gracz w ekipie Asseco Resovii. Serb w pierwszym spotkaniu, które zakończyło się nietypowym wynikiem 4:1 (drużyny umówiły się na rozegranie pięciu setów bez względu na wynik), przebywał na parkiecie krótko i zdobył zaledwie pięć punktów. Bardzo dobrze spisał się za to w drugim meczu, przegranym przez Serbów 2:3. Ivovic zagrał całe spotkanie, zdobywając przy tym 15 punktów. Warto odnotować skuteczność serbskiego przyjmującego w ataku. Na 20 ataków skończył aż 14, co dało mu 70 procent skuteczność. Jeden punkt dołożył, posyłając asa serwisowego. 63 procent skuteczności to wynik Ivovicia w przyjęciu zagrywki.

Przypomnijmy, że 30 sierpnia rozpoczną się wspomniane mistrzostwa świata w Polsce. Amerykanie zagrają w grupie D z Włochami, Iranem, Francją, Portoryko i Belgią. Serbowie natomiast rywalizować będą w grupie A z Polską, Argentyną, Australią, Kamerunem i Wenezuelą.Więcej o: