Memoriał Wagnera. Grali resoviacy. 14 punktów Konarskiego

W pierwszym meczu Memoriału Huberta Wagnera Polska przegrała z Bułgarią 2:3. W pierwszej szóstce biało- czerwonych zagrał Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski. Na boisku pojawili się jeszcze Dawid Konarski i Rafał Buszek. W reprezentacji Bułgarii zagrał Nikolay Penchev.

XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpoczął się w sobotę meczem Rosja- Chiny. Zgodnie z oczekiwaniami mistrzowie olimpijscy wygrali z Azjatami 3:0. Polacy pierwszy mecz zagrali o 20:30 z Bułgarami. To rywal, który w ostatnich latach wyjątkowo uprzykrzał nam życie. Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie ulegliśmy im w fazie grupowej, a rok później na Mistrzostwach Europy w Polsce, Bułgarzy stanęli nam na drodze do ćwierćfinału. Kompleks Bułgarów jednak nadal trwa. W meczu w Krakowie biało- czerwoni przegrali 2:3.

Spotkanie od początku zaczęło dwóch zawodników Asseco Resovii - rozgrywający Drzyzga i środkowy Nowakowski. Ten pierwszy dobrze rozumiał się z Mariuszem Wlazłym. Od kiedy na placu gry, w miejsce kontuzjowanego Wlazłego pojawił się Dawid Konarski współpraca na linii rozgrywający - atakujący wyglądała już jednak zdecydowanie gorzej. W czwartym secie Drzyzgę zmienił więc Paweł Zagumny. Wtedy też skuteczność odzyskał Konarski, który starał się godnie zastąpić atakującego PGE Skry Bełchatów. Przeciwko Bułgarom popularny "Konar" zdobył 14 punktów. Do udanych tego spotkania nie zaliczy Nowakowski. Oprócz kilku efektownych bloków, widoczna była nieskuteczność środkowego wicemistrzów Polski w polu zagrywki i w ataku. Nowakowski w pięciu setach zdobył osiem "oczek" . W drugim secie na placu gry pojawił się Rafał Buszek. Brał on udział jednak tylko w kilku akcjach i niczym się nie wyróżnił.

Wbrew oczekiwaniom w pierwszej "szóstce" Bułgarów nie wybiegł Nikolay Penchev. Przyjmujący Asseco Resovii pojawił się jednak na parkiecie w trakcie spotkania. Skutecznie uprzykrzał on życie biało- czerwonym trudną, techniczną zagrywką. Zadbał też o dobre przyjęcie Bułgarów. Zdobył łącznie pięć punktów.

Polacy w całym meczu popełnili niemal 50 błędów, według Fabiana Drzyzgi właśnie to zaważyło na ostatecznej porażce biało-czerwonych. - Taka ilość błędów własnych nie przystoi. Nie można się tłumaczyć tym, że jesteśmy w okresie przygotowawczym. Musimy się skoncentrować na tym co robimy na boisku- powiedział po meczu dla Polsatu Sport rozgrywający Asseco Resovii.

Dziś o 20:30 Polacy zagrają z Chińczykami. Na koniec turnieju biało- czerwoni zmierzą się natomiast z Rosjanami.

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]

• Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"