Pięciu siatkarzy Asseco Resovii w kadrze Polski na MŚ

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Stephane Antiga podał czternastoosobową kadrę na rozpoczynające się 30 sierpnia w Polsce mistrzostwa świata. Wśród wybrańców Antigi znalazło się pięciu zawodników Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLW czternastoosobowej kadrze, jaką powołał trener reprezentacji Polski Stephane Antiga, jest pięciu siatkarzy wicemistrzów Polski Asseco Resovii. To rozgrywający Fabian Drzyzga, atakujący Dawid Konarski, przyjmujący Rafał Buszek, środkowy Piotr Nowakowski oraz libero Krzysztof Ignaczak. Niespodzianką jest natomiast brak Bartosza Kurka, z którego ostatecznie zrezygnował selekcjoner biało-czerwonych.

Mistrzostwa świata w Polsce rozpoczną się już 30 sierpnia i zakończą 21 września. Polacy w grupie A zmierzą się z Argentyną, Serbią, Australią, Kamerunem i Wenezuelą.

Przypomnijmy, że w Krakowie w sobotę rozpoczął się XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W pierwszym dniu Polacy przegrali z Bułgarią 2:3. W niedzielę rywalem naszej reprezentacji będą Chiny. Na zakończenie zagramy z Rosją.

Kadra na MŚ w Polsce:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Zagumny

Atakujący: Dawid Konarski, Mariusz Wlazły*

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Michał Winiarski

Środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona

Libero: Krzysztof Ignaczak, Paweł ZatorskiWięcej o: