Sześciu siatkarzy Asseco Resovii w kadrze na MŚ. Szerokiej

Francuski trener reprezentacji Polski siatkarzy Stephane Antiga podał pełny skład kadry na wrześniowe mistrzostwa świata, które odbędą się w Polsce.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKażda z reprezentacji musi zgłosić do mistrzostw 22 zawodników. Z tego też powodu na liście znalazło się kilku zawodników, którzy z Antigą nie trenują już długo bądź nie byli na zgrupowaniu wcale. Trener bowiem pracował ostatnio z 17-osobową grupą, a na zgrupowanie do Francji, które odbędzie się w najbliższych dniach, zabiera tylko 15 siatkarzy. Na mistrzostwa pojedzie najlepsza czternastka.W grupie 22 siatkarzy znalazło się aż sześciu z zespołu wicemistrza Polski Asseco Resovii. Są to: Dawid Konarski, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Krzysztof Ignaczak, Rafał Buszek i Łukasz Perłowski. Ten ostatni jednak na kadrze był tylko chwilę i obecnie nie trenował z nią. Na mistrzostwa więc nie pojedzie. Pozostała piątka wciąż ma szansę ma siatkarski mundial.

Razem z pozostałymi kadrowiczami resoviacka piątka poleci w niedzielę do Francji na zgrupowanie, skąd wróci 2 sierpnia i trenować będzie już w Spale, z przerwami na mecze sparingowe i Memoriał im. Jerzego Huberta Wagnera. Z tej grupy na mistrzostwa nie pojedzie już tylko jeden zawodnik. Który? Najprawdopodobniej będzie to jeden z przyjmujących lub środkowy bloku.Więcej o: