Lotman nie odejdzie do Turcji. Sprawa transferu upadła

Amerykański przyjmujący Paul Lotman nadal będzie zawodnikiem wicemistrza Polski Asseco Resovii. Sprawa jego transferu do tureckiego Fenerbahce Stambuł jest już nieaktualna.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLO zainteresowaniu tureckiego klubu przyjmujący Asseco Resovii informowaliśmy kilka dni temu. Z zapytaniem o jego odejście z Rzeszowa miał się do klubu zwrócić menedżer siatkarza, którego obowiązuje jeszcze roczna umowa. Lotman jest jednym z pięciu przyjmujących w rzeszowskiej drużynie, choć jeden z nich, Olieg Achrem przechodzi obecnie rehabilitację po poważnym zabiegu rekonstrukcji więzadeł kolana.

Amerykanin chciał odejść z Rzeszowa już pod koniec ubiegłego sezonu, gdy grał mało. Wtedy kusiła go Zaksa Kędzierzyn-Koźle, ale wobec kontuzji Achrema Lotman zaczął grać więcej, a Asseco Resovia postanowiła dalej korzystać z jego usług. Sam przyjmujący wciąż powtarza, że chce grać w Rzeszowie i nie zamierza odchodzić. Propozycja z Fenerbahce mogła jednak to zmienić.Turcy byli zainteresowani Lotmanem, ale temat miał już upaść przez limit obcokrajowców obowiązujący w tamtejszej lidze. Lotman miałby szansę na grę, gdyby na ataku w Fenerbahce występował miejscowy zawodnik. Głośno było bowiem o odejściu Serba Ivana Miljkovicia. Ostatecznie jednak Turcy porozumieli się z jednym z najlepszych atakujących w historii siatkówki, dlatego też zrezygnowano ze starania się o przyjmującego Asseco Resovii.

Sprawa Lotmana miała też zdecydować, czy do rzeszowskiego klubu dołączy kolejny środkowy. Rzeszowianie interesowali się m.in. rodakiem swojego przyjmującego Russelem Holmesem. Okazuje się jednak, fiasko transferu Paula Lotmana nie odbije się na kolejnym ruchu resoviaków. Czy będzie to jednak Holmes czy też inny gracz, okaże się zapewne jeszcze do końca lipca. W grę podobno wchodzi także inny gracz na tej pozycji, który w przeszłości - podobnie jak Holmes - występował już w PlusLidze.